Aktualności
25.07.2017

Jaguar XJR575 Zwiększone liczby

Wiosną Jaguar Land Rover chwalił się siódmym rokiem wzrostu sprzedaży z rzędu. Rokiem, w którym po raz pierwszy oddano ponad 600 tysięcy aut na całym świecie. Kondycję firmy podkreślają premiery ostatnich tygodni: Velar ze stajni Range Rovera czy E-Pace pod szyldem Jaguara. Teraz dołącza do nich odświeżony okręt flagowy, limuzyna XJ.

Nowości obejmujące całą gamę XJ sprowadzają się przede wszystkim do elektroniki oraz opcji wpływających na wygląd auta. Najważniejsze zmiany to: przeprojektowane przednie światła w technologii LED, system Touch Pro z nawigacją oraz integracją z urządzeniami przenośnymi z oprogramowaniem iOS oraz Android, łączność 4G Wi-Fi, dotykowy ekran o średnicy 10 cali w konsoli środkowej, konfigurowalny ekran o średnicy 12,3 cali przed kierowcą, układ wspomagający jazdę po śliskiej nawierzchni All-Surface Progress Control oraz powiększony zestaw asystentów wspomagających parkowanie i poruszanie się w mieście lub na drogach szybkiego ruchu.

Jaguar XJR575

Gamę silnikową otwiera trzylitrowa jednostka wysokoprężna o mocy 300 koni mechanicznych, napędem na tył i zwykłym lub przedłużonym rozstawem osi. Rodzina XJ obejmuje specyfikacje: Luxury, Premium Luxury, Portfolio, R-Sport oraz Autobiography. Z katalogu zostaje wykreślona 550-konna limuzyna XJR. Jej miejsce zajmuje nowy XJR575, w którym pracuje widlasta ósemka o pojemności pięciu litrów ze sprężarką. Moc nowego okrętu flagowego Jaguara sięga 575 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy dochodzi do 700 niutonometrów. Napęd na tył przenosi ośmiostopniowy automat ZF.

Jaguar XJR575

XJR575, poruszający się na kołach z 20-calowymi obręczami Farallon i dostępny w nowych kolorach przygotowanych przez oddział Special Vehicle Operations (Velocity Blue oraz Satin Corris Grey), potrzebuje tylko 4,4 sekundy na rozpędzenie się do 100 km/h. Jego prędkość maksymalna sięga 300 kilometrów na godzinę, do których rozpędza się w około 44 sekundy. Samochód będzie produkowany w fabryce koncernu Jaguar Land Rover w Castle Bromwich obok innych modeli Jaguara. Auto na terenie Wielkiej Brytanii wyceniono na 93,7 tysięcy funtów, wliczając opłaty drogowe. Aktualnie to równowartość prawie 450 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij