Aktualności
01.09.2017

BMW i3s Rozszerzona rzeczywistość

BMW przeprowadziło subtelną modernizację modelu i3, najmniejszego auta w swojej ofercie, które od innych odróżnia się stylem i układem napędowym. Model, który nieprzerwanie od 2014 roku zajmuje miejsce najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na terenie Niemiec, dostępny będzie teraz również w usportowionej wersji i3s.

Zmiany z zewnątrz w bazowym i3 są jedynie kosmetyczne. To przede wszystkim nowe zderzaki z przodu i z tyłu, przednie światła Full-LED w standardzie oraz kombinacje kolorystyczne. Najważniejsze miejsce na konsoli środkowej zajął nowy ekran o przekątnej 10,25 cala z systemem operacyjnym o rozszerzonych możliwościach. Nowy wariant i3s otrzymał m.in. własne zderzaki oraz poszerzone nadkola, pod którymi kryją się 20-calowe felgi z szerszymi oponami (20 milimetrów z każdej strony, rozstaw kół zwiększono o 40 milimetrów, prześwit spadł o 10 milimetrów).

BMW i3

Auto nadal napędzane jest silnikiem elektrycznym o maksymalnej mocy 170 koni mechanicznych i momencie 250 niutonometrów. Pozwala on na rozwinięcie setki w czasie 7,3 sekund i osiągnięcie prędkości maksymalnej ograniczonej do 150 km/h. Energia elektryczna przechowywana jest w litowo-jonowych bateriach o pojemności zwiększonej do 33 kWh. Zasięg i3 w codziennym użytkowaniu miałby dochodzić do 200 kilometrów (do 300 kilometrów według pomiarów NEDC). Układem napędowym dyryguje zaktualizowana elektronika, w tym systemy Dynamic Stability Control, Dynamic Traction Control oraz Driving Experience Control.

BMW i3

W nowej wersji i3s do dyspozycji będziemy mieli 184 konie mechaniczne oraz 290 niutonometrów, które będziemy mogli uwolnić bez ograniczeń w trybie jazdy Sport. Maszyna taka setkę przekroczy po 6,9 sekundach i rozpędzi się do 160 km/h. W obu wersjach i3 producent znacząco podniósł moc i moment dostępne przy największych prędkościach obrotowych. Tak samo, jak poprzednio w opcji dostępny będzie 38-konny, dwucylindrowy silnik spalinowy, którego jedynym zadaniem będzie ładowanie baterii. Zasięg auta w codziennym użytkowaniu wzrośnie wówczas o około 150 kilometrów. Właściciele otrzymają również możliwość zakupu domowych stacji, które skrócą czas ładowania baterii (w przypadku BMW i Wallbox niecałe trzy godziny na 180 kilometrów zasięgu).

Skomentuj na forumUdostępnij