Aktualności
06.09.2017

Mercedes-Benz S-Class Coupe/Cabriolet Szerzenie wiedzy

W kwietniu tego roku Mercedes-Benz dokonał operacji odświeżenia swojego okrętu flagowego, którym niezmiennie od dekad jest limuzyna klasy S. Wielki, luksusowy krążownik z technologiami jutra nauczony został kilku nowych sztuczek, które teraz przekazuje kolejnym autom z rodziny. Oto odświeżona klasa S w dwudrzwiowych wersjach Coupe oraz Cabriolet.

Nowości przeszczepione z limuzyny sprowadzają się między innymi do zmian stylistycznych, włączając kilka pakietów do wyboru, felg, systemów wspomagających kierowcę, 12,3-calowych wyświetlaczy w ramach deski rozdzielczej Widescreen Cockpit, przeprojektowanych kierownic, rozszerzonych funkcji adaptacyjnego zawieszenia oraz systemu kontroli klimatu Energizing, który tworzy odpowiedni nastrój za pomocą klimatyzacji, dźwięków, oświetlenia i zapachów. Nowością są także tylne światła w technologii OLED (Organic Light-Emitting Diode).

Mercedes-Benz S-Class Coupe

W ofercie silnikowej w modelach S 560 Coupe i S 560 Cabriolet pojawi się benzynowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem, którego dziesiątki wariantów rozprzestrzeniają się na kolejne modele niemieckiej marki. Silnik o pojemności czterech litrów dostarcza w takim wypadku 469 koni mechanicznych oraz 700 niutonometrów. W coupe pod najmniejszym obciążeniem automatycznie z pracy odłączana jest połowa cylindrów, co pozwala zaoszczędzić na paliwie. Napęd przenoszony jest stałe na wszystkie koła w systemie 4Matic lub tylko na tylną oś (wersja RHD). S 560 potrzebuje 4,6 sekund na przekroczenie 100 km/h.

Mercedes-Benz S-Class Cabriolet

Model z widlastą, benzynową szóstką o mocy 367 koni mechanicznych otrzymał teraz oznaczenie S 450. Auto uzbrojono w funkcję swobodnego toczenia, w ramach której w odpowiednich warunkach silnik odłączany jest od układu przeniesienia napędu i zwalniany jest z pracy pod większym obciążeniem. Nowa w S 450 jest również automatyczna przekładnia 9G-Tronic. Odświeżoną klasę S będzie można zobaczyć na żywo już w przyszłym tygodniu podczas salonu samochodowego we Frankfurcie (dla zwykłych zwiedzających otwarty w dniach od szesnastego do dwudziestego czwartego września).

Skomentuj na forumUdostępnij