Aktualności
29.10.2008

BMW M1 Następca w drodze?

Od kiedy na rynku pojawiło się fascynujące M1 minęły wieki, a jeszcze bardziej intrygujące M8, które nie miało okazji dostąpić zaszczytu produkcji według wielu przekazów oficjalnie nie istniało. Te dwa przykłady dowodzą, że BMW nie ma szczęścia do supersportowych modeli. Także pomysł na nowy budzi pewne wątpliwości.

Konkurent Audi R8, Porsche 911 czy następcy Mercedesa SLR noszący na masce błękitno-białe śmigiełko miałby być skoncentrowany na ekonomicznej jeździe. Stan ten miałby objawiać sie w programie Efficient Dynamics (między innymi bezpośredni wtrysk, odzyskiwanie energii z hamowania, system start-stop, doskonałej aerodynamice) oraz układzie odzyskiwania energii kinetycznej podobnym do tego, który w przyszłym roku powinien pojawić się w bolidach Formuły 1.

BMW M1

Supercoupe miałoby być napędzane 3-litrowym, 6-cylindrowym silnikiem wspomaganym dwiema turbosprężarkami. Jednostka spoczywałaby, podobnie jak w legendarnym M1 (powyżej) w pozycji centralnej. Auto miałoby wyglądać jak M1 XXI wieku i czerpać sporo z pokazanego w tym roku konceptu M1 Hommage (poniżej).

BMW M1

Jeśli tylko projekt dostanie (już dostał?) zielone światło powinniśmy zobaczyć jego pierwsze efekty pod koniec 2012 roku.

Skomentuj na forumUdostępnij