Aktualności
25.01.2018

Lexus LC 500 N24 Przyciąganie Nordschleife

Fabryczne zespoły Toyoty nieprzerwanie od 2007 roku startują w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu i w tym roku nie będzie inaczej. Na tor po raz kolejny wyjedzie Lexus, luksusowa marka japońskiego koncernu. Tym razem do walki wystawione zostanie zupełnie nowe coupe LC 500, przed którym startowały takie modele, jak IS, IS-F, LFA, RC oraz RC F.

Wyścig znany oficjalnie jako ADAC Zurich 24h-Rennen jest jednym z najcięższych i najpopularniejszych na świecie. Impreza od kilku lat ściąga coraz większe marki i od kilkunastu lat wygranymi dzielą się tu zespoły korzystające z samochodów Audi, BMW, Mercedes-Benza oraz Porsche. Tylko w ubiegłym roku do wyścigu zakwalifikowały się aż 203 załogi, podzielone na kilkanaście klas! Lexus miał w wyścigu trzy samochody: dwa wśród zespołów prywatnych i jeden w fabrycznym Toyota Gazoo Racing. Ten ostatni zajął miejsce 25 w klasyfikacji generalnej i drugie w swojej klasie, liczącej dwanaście samochodów.

Lexus LC 500 N24

W tym roku na Nürburgringu zadebiutuje wyścigowy LC 500, opracowany na bazie seryjnego coupe, które miało swoją premierę dwa lata temu. Maszyna napędzana będzie pięciolitrowym, wolnossącym silnikiem V8, który w samochodzie drogowym rozwija 477 koni mechanicznych. Jej wystawienie do startu będzie jednocześnie okazją do testowania nowych technologii: ogumienia Bridgestone, materiałów lekkich, rozwiązań aerodynamicznych, elementów zawieszenia, elektronicznych asystentów kierowcy oraz sposobów na zmniejszenie tarcia występującego w jednostce napędowej oraz jej zapotrzebowania na paliwo.

Lexus LC 500 N24

Lexus zamierza wystartować z modelem LC 500 w jednej z klas SP-Pro, a za jego kierownicą zasiądą tradycyjnie wyłącznie Japończycy. Tegoroczny ADAC Zurich 24h-Rennen będzie czterdziestą szóstą edycją organizowanego od 1970 roku wyścigu. Cała impreza odbędzie się w drugi weekend maja, a w połowie kwietnia poprzedzi go wyścig kwalifikacyjny. Wyścig odbywa się na pełnej nitce Nürburgring, łącznie ze słynną, północą pętlą. Tor ma w sumie aż 25,4 kilometra długości.

Skomentuj na forumUdostępnij