Aktualności
24.02.2018

Cupra Ateca Wszyscy na start

Już na początku przyszłego miesiąca na wystawie samochodowej w Genewie zadebiutuje nowa marka, dedykowana autom o sportowym zacięciu: Cupra. Brzmi znajomo? Nie bez powodu. Takim właśnie mianem od kilkunastu lat swoje najszybsze i najmocniejsze modele określa hiszpański Seat, należący do koncernu Volkswagena. Teraz Cupra będzie osobną marką.

Cupra, jako osobna marka ogłoszona oficjalnie pod koniec stycznia, pokaże w Genewie całą flotę swoich modeli. Pierwszym z nich będzie... SUV o nazwie Ateca, który w ofercie Seata pojawił się w 2016 roku. Model pod marką Seat poprzestaje na jednostkach napędowych o mocy skromnych 190 KM. Ateca pod marką Cupra będzie czymś zupełnie innym. Maszynę wyposażono w dwulitrową jednostkę z turbodoładowaniem z rodziny TSI, która w najnowszej specyfikacji dostarcza aż 300 koni mechanicznych.

Cupra Ateca

Silnik połączono z 7-stopniową przekładnią DSG oraz adaptacyjnym układem przeniesienia napędu na obie osie 4Drive. Do wyboru jest kilka trybów jazdy, w tym śniegowy, terenowy oraz torowy. Samochód rozpędza się do setki w czasie 5,4 sekund i rozwija prędkość maksymalną 245 km/h. Najmocniejcą Atecę będzie można odróżnić między innymi bo body kicie, nowych felgach o średnicy 19 cali, czarnych zaciskach hamulcowych, czterech końcówkach wydechu oraz kabinie wypełnionej Alcantarą. Standardem będzie m.in. 8-calowy, dotykowy ekran multimedialny, kamera 360° i adaptacyjne zawieszenie.

Cupra Ateca

Drugim modelem Cupry będzie usportowiona Ibiza, której szczegóły techniczne pozostają na razie tajemnicą. Marka zapowiedziała również wyścigowy model TCR, następcę 350-konnego Leona Cup Racer TCR na mistrzostwa TCR International Series. I na tym wcale nie koniec. Jeszcze pod marką Seat zadebiutuje Leon Cupra R ST, który do salonów sprzedaży wjedzie pod koniec roku. Auto napędzane będzie 300-konną jednostką, współpracującą z 7-stopniowym automatem DSG i systemem 4Drive. Nowości Seata i Cupry będzie można zobaczyć w Genewie podczas dni publicznych, które przypadają na 8-18 marca.

Skomentuj na forumUdostępnij