Aktualności
30.03.2018

Genesis Essentia Istotna przemiana

Genesis, luksusowa marka wymyślona kilka lat temu przez koncern Hyundai'a, realizuje plan opanowania segmentów, które koreańskiemu producentowi były dotychczas zupełnie obce. To, czego można spodziewać się po niej w najbliższej przyszłości zapowiada efektowny koncept elektrycznego grand tourera o nazwie Essentia.

Genesis Essentia to jedna z największych niespodzianek tegorocznej wystawy New York International Auto Show, która będzie otwarta dla zwiedzających do ósmego kwietnia. Dwudrzwiowe coupe od samego początku projektowane było jako obiekt pożądania i wizytówka możliwości marki, zarówno stylistycznych jak i technologicznych. Jest to pierwszy projekt Genesis, w którym wykorzystano elektryczny układ napędowy i pierwszy samochód marki oparty na kadłubie zbudowanym z włókien węglowych.

Genesis Essentia

Coupe z unoszonymi do góry drzwiami, przeszklonym i wybrzuszonym dachem oraz kabiną wypełnioną skórą w odcieniach Cognac dla foteli z przodu i Oxford Blue dla foteli z tyłu, aluminium, włóknami węglowymi i detalami wykonanymi w technologii druku 3D, zabiera na pokład cztery osoby w układzie 2+2. Przed kierowcą rozpościera się cyfrowy wyświetlacz o przekątnej ośmiu cali, będący częścią systemu łączności z całym światem, włączając inne samochody na drodze. Podwozie ma skrywać paczkę baterii oraz kilka silników elektrycznych, które umożliwią rozpędzenie się do stu kilometrów na godzinę w czasie trzech sekund.

Genesis Essentia

Marka Genesis funkcjonuje oficjalnie od końca 2015 roku i skupia się obecnie na Ameryce Północnej oraz Korei Południowej. Na rynku USA firma oferuje aktualnie trzy różne modele limuzyn, obok których regularnie wyrastają koncepty. Genesis planuje wypuszczenie sześciu zupełnie nowych modeli do roku 2021, które mają konkurować z najbardziej luksusowymi markami świata, wliczając modele już oferowane. Czy będzie wśród nic coś przypominającego koncept Essentia? Wszystko na to wskazuje: nieoficjalnie wiadomo, że następne w kolejce są dwie maszyny formatu SUV oraz coupe.

Skomentuj na forumUdostępnij