Aktualności
03.04.2018

Cadillac CT6 V-Sport Rozkaz ataku

Cadillac przedstawił światu swój pierwszy model z serii V-Performance w najwyższym segmencie: limuzynę CT6 w specyfikacji V-Sport, która w pogodni za mocą i osiągami dołączy do mniejszych modeli z rodziny CTS oraz XTS. Dla amerykańskiej marki, która wchodzi w skład koncernu General Motors, to symboliczny początek nowego kierunku rozwoju.

Mocarny krążownik o długości prawie 5,2 metra zadebiutował podczas tegorocznej wystawy New York International Auto Show, która będzie otwarta dla zwiedzających jeszcze do ósmego kwietnia włącznie. CT6 V-Sport ma być pierwszym modelem z serii Cadillaców, które będą nastawione na osiągi i które adresowane będą do kierowców poszukujących mocniejszych wrażeń. Od modelu rocznikowego 2019 marka będzie dzieliła wszystkie swoje maszyny ma dwie linie, różniące się charakterem, wyposażeniem czy wyglądem, jak kształt świateł oraz osłony chłodnicy: Luxury oraz Sport.

Cadillac CT6 V-Sport

Dla największego modelu Cadillaca firmowanego przez literę V przygotowano zupełnie nowy silnik, zaprojektowany od przysłowiowej, pustej kartki papieru. To pierwszy w historii marki motor z podwójnym turbodoładowaniem: widlasta ósemka o pojemności 4,2 litra z "gorącym środkiem" czyli turbosprężarkami upchniętymi między rzędami cylindrów. Jednostka ma dostarczać co najmniej 557 koni mechanicznych i 850 niutonometrów (finalne parametry poznamy wkrótce). Napęd przenoszony jest stale na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 10-stopniowego automatu Hydra-Matic oraz mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu na tylnej osi.

Cadillac CT6 V-Sport

Standardem w CT6 V-Sport są między innymi 20-calowe felgi z letnim ogumieniem opracowanym specjalnie dla tego modelu, układ hamulcowy Brembo z 19-calowymi tarczami, przeprojektowane zawieszenie z adaptacyjnymi amortyzatorami w systemie Magnetic Ride Control, tylne koła skrętne Active Rear Steer, wydech z dodatkowymi przepustnicami, przeprogramowany system stabilizacji, a także nowe detale stylistyczne w środku i na zewnątrz. Model będzie produkowany w zakładach Detroit-Hamtramck Assembly w Hamtramck w stanie Michigan.

Skomentuj na forumUdostępnij