Aktualności
06.04.2018

MWM Luka EV Mylący wygląd

Gotowość do wejścia na rynek elektrycznych samochodów o sportowym zacięciu ogłasza kolejna firma. Tym razem będzie to coś innego, niż typowy startup z okolic Dolicy Krzemowej, napompowany przez azjatyckie firmy-matki i nafaszerowany najnowocześniejszymi technologiami. Oto Luka EV, elektryczne coupe w stylu retro prosto z Czech.

Za niewielkim, dwuosobowym coupe o długości 405 centymetrów stoi zakład MW Motors z liczącej niespełna dwa tysiące mieszkańców gminnej miejscowości Stenovice, położonej około sto kilometrów na południowy wschód od Pragi, stolicy Czech. Projekt Luka EV rozpoczął się jako przymiarka do budowy elektrycznego układu napędowego własnego pomysłu, który rozrósł się w kompletny pojazd z gotowością do produkcji seryjnej i poruszania się po drogach publicznych. Auto już jeździ, a firma prowadzi również prace nad spartańskim, torowym spyderem Exodia o mocy ponad 250 KM.

MWM Luka EV

Model Luka EV zbudowany jest na aluminiowym podwoziu z rozstawem osi 2300 milimetrów, który przykrywa karoseria z tworzyw sztucznych, inspirowana samochodami z lat sześćdziesiątych minionego stulecia. Platforma mieści paczkę litowo-jonowych baterii o pojemności 21,9 kilowatogodzin oraz cztery silniki elektryczne, które umieszczono bezpośrednio w kołach. Każdy silnik dostarcza 12,5 kilowatów i współpracuje z systemem rozdziału momentu obrotowego pomiędzy poszczególne osie i koła, kontrolą trakcji oraz układem odzyskiwania energii z hamowania. Maksymalna moc układu napędowego dochodzi do skromnych 68 koni mechanicznych.

MWM Luka EV

Wstępna specyfikacja zakłada, że coupe będzie ważyć tylko około 815 kilogramów. Auto ma rozpędzać się do setki w czasie 9,6 sekund i rozpędzać maksymalnie do 146 km/h. MW Motors zakłada zasięg co najmniej 300 kilometrów i przygotowuje system szybkiego ładowania, który pozwoli naładować baterie do 80% w czasie niespełna 60 minut. Potencjalni właściciele mogą liczyć na kabinę wypełnioną skórzaną tapicerką, detale z włókien węglowych, klimatyzację, nawigację oraz system infotainment. Dokładną specyfikację i cenę modelu mamy poznać wkrótce.

Skomentuj na forumUdostępnij