Aktualności
14.09.2018

BMW X2 M35i Przetarcie drogi

SUV'y marki BMW, pod którymi bez żadnych zahamowań podpisuje się oddział M, zaczynają się od mocarnego X5 M, które doczeka się wkrótce zmiany generacji. Poniżej grasują X2 oraz X3, którymi oddział M tak bardzo się nie interesuje. X3 zatrzymuje się na 360-konnym M40i, a zupełnie nowe X2 po roku od premiery doczekało się wariantu M35i.

X2 generacji F39 zadebiutowało w październiku ubiegłego roku i nie miało wcześniej w ofercie BMW żadnego odpowiednika. Producent klasyfikuje auto we własnej niszy jako SAC - Sports Activity Coupe. Najmniejszy crossover niemieckiej marki mierzy w kompakty, charakteryzuje się długością 436 centymetrów i zaczyna przyciąganie klientów od półtoralitrowego, turbodoładowanego silnika o trzech cylindrach i mocy 140 koni mechanicznych. Najmocniejsze warianty benzynowe i wysokoprężne dochodziły do 231 KM. Premierowy X2 M35i pod względem mocy przekracza kolejną setkę.

BMW X2 M35i

Pod maską nowego X2 M35i, zaliczanego do rodziny M Performance (modele między standardowymi BMW, a pełnoprawnymi wariantami M), pracuje czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności dwóch litrów typu TwinPower Turbo. To pierwsza jednostka o czterech cylindrach w gamie M Performance i najmocniejsza tego typu jednostka w całej ofercie BMW. Motor dostarcza 306 koni mechanicznych oraz 450 niutonometrów. Napęd na obie osie w układzie xDrive przenosi 8-stopniowy automat Steptronic z funkcją szybkiego startu. X2 M35i rozpędza się do setki w czasie 4,9 sekundy.

BMW X2 M35i

Najmocniejsze X2 poznamy oczywiści po wyglądzie, a każdy właściciel będzie mógł korzystać z bogatszego wyposażenia i większych możliwości dynamicznej jazdy. Maszyna otrzymała od producenta między innymi zawieszenie M Sport, mechanizm różnicowy M Sport na przedniej osi, wzmocniony układ hamulcowy z 18-calowymi tarczami z przodu i 17-calowymi z tyłu, zmodyfikowany układ kierowniczy, wydech M Sport, ospoilerowanie, felgi M Sport o średnicy 19 cali oraz skórzaną kierownicę M Sport. Opcje: 20-calowe felgi 715M, fotele M Sport oraz rozbudowane, cyfrowe wyświetlacze oraz adaptacyjne zawieszenie. X2 M35i wjedzie do europejskich salonów sprzedaży w marcu przyszłego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij