Aktualności
15.09.2018

Lamborghini Huracan GT3 Evo Życie na torze

Przy okazji wyścigu na Nürburgringu w ramach pucharu Lamborghini Super Trofeo Europe zadebiutował nowy Huracan GT3 Evo, dedykowany międzynarodowym i lokalnym mistrzostwom dla samochodów klasy GT3. Pierwszy wyścig, w którym zobaczymy włoską maszynę w starciu z rywalami z całego świata, będzie miał miejsce w styczniu.

Pierwszy Huracan GT3 został pokazany w styczniu 2015 roku, a jego pierwszym przeznaczeniem był puchar Blancpain Endurance Series. Do dzisiaj model przyniósł Lamborghini dwanaście międzynarodowych tytułów mistrzowskich, a na początku tego roku pozwolił na pierwszą wygraną marki w wyścigu długodystansowym (pierwsze miejsce w klasie w 24h Daytona). W przyszłym roku jego role przejmie gruntownie zmodernizowany Huracan GT3 Evo, najnowsze dzieło oddziału Lamborghini Squadra Corse, opracowane w siedzibie marki w miejscowości Sant'Agata Bolognese.

Lamborghini Huracan GT3 Evo

Huracan GT3 Evo, nad którym pracowano przez ponad rok, to wypadkowa trzech lat kariery pierwszego Huracana GT3. Coupe może pochwalić się między innymi poprawioną aerodynamiką i chłodzeniem, którymi zajęto się we współpracy z Dallarą. Nowe są między innymi przednie lotki, tylne skrzydło, łopatki dyfuzora i wentylowana maska z przodu. Z przodu zmieniono elementy zawieszenia, a z tyłu elementy układu przeniesienia napędu na koła, wszędzie zmieniono amortyzatory firmy Öhlins. Przeprojektowano klatkę bezpieczeństwa. Nowy jest również ABS oraz wspomaganie kierownicy (Electro Hydraulic Power Steering).

Lamborghini Huracan GT3 Evo

Sercem wyścigowego Lamborghini jest wolnossące V10 o pojemności 5,2 litrów, w którym w Evo znalazły się między innymi nowe wałki rozrządu oraz tytanowe zawory. Wszystkie modernizację mają na celu poprawę wytrzymałości i prowadzenia się maszyny, wliczając w to potrzeby klientów, którzy nie zajmują się ściganiem profesjonalnie (gentleman drivers). Pierwszym wyścigiem Huracana GT3 Evo będzie przyszłoroczne 24h Daytona, zaplanowane pod koniec stycznia. Maszynę można już zamawiać. Dostępne będą również pakiety modernizacji dla starych Huracanów GT3.

Lamborghini Huracan GT3 Assetto Corsa Competizione

Na tych, dla których ściganie się Huracanem GT3 jest tylko marzeniem, już za kilka miesięcy będzie czekał symulator Assetto Corsa Competizione na komputery PC, oficjalna gra mistrzostw Blancpain GT Series. Kilka dni temu włoskie oprogramowanie weszło w fazę publicznych testów poprzez wczesny dostęp na platformie Steam. W tej chwili w Assetto Corsa Competizione dostępny jest tylko Lamborghini Huracan GT3, którym możemy ścigać się na torze Nürburgring. Grę we wczesnym dostępie można zakupić za promocyjne 89,99 złotych, które gwarantują dostęp do pełnej wersji i przyszłorocznej aktualizacji o sezon 2019, w którym pojawi się Huracan GT3 Evo. Pełna wersja w cenie 44,99 euro ma ukazać się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij