Aktualności

Lamborghini Estoque Coraz bliżej produkcji

Ważące się od kilku tygodni losy zaskakującego Lamborghini Estoque pokazanego na początku ubiegłego miesiąca podczas salonu samochodowego w Paryżu wchodzą w decydującą fazę. W chwili obecnej Włosi w rozmowach z Volkswagenem poruszających finanse robią wszystko, aby model mógł już wkrótce wejść do produkcji seryjnej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem spektakularna limuzyna z Sant'Agata miałaby wyjechać na ulice w 2011/2012 roku i kosztować około 150 tysięcy funtów, plasując się dokładnie pomiędzy małym Gallardo (135k), a Murcielago (220k).

Lamborghini Estoque

Wyjaśnia się również kwestia jednostek napędowych, która przy okazji premiery była poruszana jedynie w formie zachcianek i domysłów. Teraz już jest pewne: do Estoque na pierwszy ogień pójdzie zmodernizowane V10 pracujące obecnie w Gallardo LP560-4 (560 KM i 540 Nm), którego moc zostanie zbita do około 500 KM, a moment podniesiony do okolic 610 Nm. Silnik zostanie połączony z... dwusprzęgłową skrzynią biegów o siedmiu przełożeniach, czyli całkowitą nowością z stajni Lamborghini. Prędkość maksymalna miałaby być ograniczona do 300 km/h.

Lamborghini Estoque

Dalsze plany zakładają dołączenie wariantu hybrydowego, podwójnie doładowanego spalinowego V8 oraz odmiany napędzanej silnikiem wysokoprężnym. Wszystkie miałyby być połączone z aktualnymi i przyszłymi przekładniami koncernu tworząc całą masę kombinacji. Estoque byłby tym samym pierwszym w historii Lamborghini autem dostępnym z całkowicie różnymi wariantami napędowymi.

Skomentuj na forumUdostępnij