Aktualności
29.11.2018

Genesis G90 Architektura pozioma

Genesis, który dla europejskiego klienta pozostaje ciągle marką egzotyczną i niedostępną, pokazał odświeżone wcielenie swojego flagowego modelu, limuzyny noszącej oznaczenie G90. Luksusowy krążownik odsłonięto w Seulu, liczącej ponad dziesięć milionów mieszkańców stolicy Korei Południowej. Stamtąd ma ruszać na podbój kilku kontynentów.

Genesis to odrębna, najbardziej luksusowa marka w koncernie Hyundai Motor Group, którą wydzielono trzy lata temu. Aktualnie marka obecna jest w Korei Południowej, Rosji, USA, Kanadzie oraz na Bliskim Wschodzie z trzema limuzynami: G70, G80 oraz G90. Ta ostatnia na rodzimym rynku znana była pod oznaczeniem EQ900, a po modernizacji na całym globie będzie przedstawiać się jako G90. W ofercie koreańskiego giganta limuzyna o długości 5,2 metra zajęła kilka lat temu miejsce, w którym wcześniej znajdował się Hyundai Equus.

Genesis G90

Genesis G90 po modernizacji zyskał między innymi nową twarz, przeprojektowany tył, felgi o średnicy 19 cali, przeprojektowaną deskę rozdzielczą, nowy system multimedialny z ekranem o przekątnej 12,9 cala, udoskonalone zawieszenie z adaptacyjnymi amortyzatorami, poprawione systemy klimatyzacji i wymiany powietrza (w tym rozpoznawanie zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz), udoskonalone systemy wyciszania kabiny Active Noise Cancellation oraz jeszcze bardziej rozbudowane systemy wspomagające kierowcę (Lane Follow Assist, Rear Cross-traffic Collision-Avoidance Assist, Forward Collision-Avoidance Assist, Safe Exit Assist i inne).

Genesis G90

Koreańska limuzyna, w zależności od rynku, oferowana jest z wyborem kilku silników widlastych o sześciu lub ośmiu cylindrach i mocy startującej z poziomu 315 koni mechanicznych. Na szczycie oferty stoi pięciolitrowe V8, które dostarcza do 425 koni mechanicznych i 520 niutonometrów. Napęd na wszystkie cztery koła przenosi 8-stopniowy automat. Oprócz produkowanych seryjnie limuzyn Genesis ma na koncie również kilka konceptów, w tym zapowiedzi nowych modeli w formacie SUV (do roku 2021 na rynek mają wejść trzy tego typu samochody marki).

Skomentuj na forumUdostępnij