Aktualności
04.02.2019

ACLeague GT4 Kajman Series By Motorsport Capsule

Nowy sezon w sportach motorowych rozpoczęły już takie imprezy, jak 24-godzinny wyścig Daytona, 12-godzinne Bathurst oraz kolejne rundy mistrzostw świata Formuły E. Nowe otwarcie szykuje się również w świecie esportu i wirtualnych wyścigów: ACLeague zaprasza na swój trzynasty sezon, GT4 Kajman Series, w którym główne nagrody funduje Motorsport Capsule.

ACLeague jest wirtualną ligą wyścigową, funkcjonującą nieprzerwanie od początku 2015 roku, w której możemy zobaczyć jednych z najszybszych simracerów w Polsce... i rywalizować z nimi w zaciszu własnego pokoju. Zawody organizowane są z wykorzystaniem symulatora Assetto Corsa od włoskiego studia Kunos Simulazioni na komputery osobiste, który można zakupić na platformie Steam. Każdemu sezonowi ACLeague towarzyszy relacja z komentarzem na żywo, klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa, a także unikalna oprawa wizualna, wliczając odpowiednio przygotowane tory i malowania samochodów. Dla najlepszych kierowców przewidziane są nagrody.

ACLeague GT4 Kajman Series

GT4 Kajman Series będzie już trzynastym sezonem ACLeague. Jego pierwsza runda będzie miała miejsce na początku marca, a posiadacze Assetto Corsy oraz kierownic mogą już zgłaszać chęć swojego udziału i przystępować do pierwszych treningów. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem oficjalnej strony ligi: ACLeague.com.pl. W trzynastym sezonie każdy kierowca będzie startował modelem Cayman GT4 Clubsport ze stajni Porsche, który napędzany jest 385-silnikiem, wprawiającym w ruch tylko tylne koła. Przed właściwym startem sezonu odbędzie się testowy wyścig na Torze Poznań w specjalnej, zimowej oprawie. W sześciu rundach właściwego sezonu kierowcy będą rywalizować na pętlach Bathurst, Zandvoort, Grobnik, Road Atlanta, Watkins Glen oraz Suzuka.

ACLeague GT4 Kajman Series

Fundatorem nagłód głównych w sezonie GT4 Kajman Series jest Motorsport Capsule z siedzibą w Warszawie, w którego arsenale znajduje się między innymi profesjonalny symulator mCapsule produkcji Motion Simulation oraz stanowiska do ścigania się z wykorzystaniem gogli VR (wirtualna rzeczywistość). Dla czołowych kierowców ACLeague przewidziano między innymi vouchery na jazdę w symulatorze mCapsule, przejażdżki za kierownicą samochodu rajdowego oraz pamiątkowe puchary. Dla każdego kierowcy ACLeague przygotowano z kolei zniżki na usługi Motorsport Capsule oraz zlot w Warszawie na zakończenie sezonu.

ACLeague GT4 Kajman Series

Chcesz dowiedzieć się na temat ACLeague i Assetto Corsy czegoś więcej? Chcesz dołączyć do ligi i spróbować własnych sił w wirtualnych wyścigach ("bez kierownicy nie podchodź")? A może uważasz, że to tylko nie warte uwagi i poświęcania czasu "granie w grę", ale jesteś gotowy zweryfikować swoje poglądy i dać esportowi szansę? Zapraszamy na oficjalną stronę ACLeague.com.pl, na której znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat aktualnego sezonu i zobaczysz transmisje wyścigów z poprzednich sezonów. Pierwszy wyścig w sezonie GT4 Kajman Series odbędzie się siódmego marca. Dwudziestego pierwszego lutego miejsce będzie miał wyścig testowy, któremu także będzie towarzyszyć transmisja na żywo w internecie.

Skomentuj na forumUdostępnij