Aktualności
20.04.2019

Porsche 911 Speedster Szlachetny gatunek

W ubiegłym roku Porsche obiecało nam nowego Speedstera, sportową maszynę z otwartą karoserią, nawiązującą do jednych z pierwszych modeli marki, które pobiły serca kierowców mieszkających w najbardziej słonecznych regionach kuli ziemskiej. Oczekiwanie na wersję gotową do produkcji seryjnej właśnie końca: oto nowe 911 Speedster.

Najnowsze 911 Speedster, jeszcze jako koncept, pokazano światu w czerwcu ubiegłego roku. Auto już wtedy było bliskie produkcji seryjnej, w związku z którą pozbyło się teraz takich elementów, jak lusterka w stylu retro czy wlew paliwa na środku przedniej marki. Seryjny 911 Speedster upodobnił się tym samym do innych 911 generacji 991 II z masowej produkcji i dostosował do przepisów pozwalających na wyjazd na drogi publiczne. Samochód zadebiutował na salonie samochodowym w Nowym Jorku, który otwarty będzie dla zwiedzających jeszcze do 28 kwietnia.

Porsche 911 Speedster

Model 911 Speedster został opracowany w oddziale... Porsche Motorsport, dla którego było to pierwsze wyzwanie tego typu. Pochodzenie auta zdradza jego silnik: to wolnossący, 6-cylindrowy boxer o pojemności czterech litrów, który kręci się aż do dziewięciu tysięcy obrotów na minutę. Silnik łączy Speedstera ze sportowymi 911 GT3 oraz 911 GT3 RS i wyróżnia się m.in. przeprojektowanym układem dolotowym. Motor dostarcza 509 koni mechanicznych oraz 469 niutonometrów, które na tylną oś wysyła 6-stopniowa, ręczna przekładnia GT Sport. Automatycznej przekładni nie przewidziano w ogóle.

Porsche 911 Speedster

Speedster został wyposażony w miękki, składany i rozkładany ręcznie dach i przeszedł kurację odchudzającą, którą widać choćby po bokach drzwi. Klapę z przodu i z tyłu oraz przednie nadkola wykonano z włókien węglowych. Na wyposażeniu znalazły się węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe, aktywne poduszki silnika oraz tylne koła skrętne. Opcje: zaprojektowany w Porsche Design chronograf, klimatyzacja oraz specjalne malowanie i wykończenie w ramach Heritage Design Package z oddziału Porsche Exclusive Manufaktur. Model 911 Speedster zostanie wyprodukowany w liczbie tylko 1948 egzemplarzy. To ukłon w stronę 70-lecia produkcji sportowych aut marki Porsche.

Skomentuj na forumUdostępnij