Aktualności
25.07.2019

Caterham Seven 485 CSR Wjazd na kontynent

Caterham, który w ostatnim czasie ze względu na nowe normy emisji spalin i pomiarów musiał uszczuplić swoją ofertę poza Wielką Brytanią do jedynie dwóch modeli, zapowiada, że taki stan nie utrzyma się długo. Pierwszą nowością, która trafi na cały kontynent będzie Seven 485 w wersji CSR.

Od niedawna w kontynentalnym katalogu Caterhama mogilśmy znaleźć tylko dwie pozycje: model Seven 275 z 1,6-litrowym silnikiem Forda o mocy 135 koni mechanicznych oraz model Seven 485 z 2-litrowym silnikiem Forda z rodziny Duratec o mocy 237 koni mechanicznych, które lądują na tylnej osi poprzez ręczną skrzynię o pięciu biegach. W tym drugim przypadku, przy masie auta w okolicach 525 kilogramów, na jedną tonę przypada aż 457 koni mechanicznych. Sprint od zera do setki zajmuje tylko 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 225 kilometrów na godzinę. Teraz model 485 dostępny będzie również w specyfikacji CSR, co oznacza liczne modyfikacje poprawiające niektóre osiągi, wygląd oraz samopoczucie kierowcy i pasażera.

Caterham Seven 485 CSR

485 CSR ma być najbardziej porządanym i luksusowym modelem Caterhama, choć z luksusami wiąże się mała nadwaga. Auto dziedziczy po standardowym 485 między innymi pokładowe zawieszenie typu push-rod, do którego dorzuca lekkie felgi o średnicy 15 cali z ogumieniem Avos ZZS, osłoniętym przez dodatkowe błotniki z przodu. Fabryczne wyposażenie obejmuje dodatkowe obicia kabiny, węglową deskę rozdzielczą, regulowane fotele ze skórzaną tapicerką, składaną kierownicę Momo oraz mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Opcje: zderzaki z włókien węglowych, skórzane panele drzwi, deska rozdzielcza w Alcantarze, światła w technologii LED, pałąk bezpieczeństwa czy pokrowiec na całe auto.

Caterham Seven 485 CSR

Silnik pozostał nietknięty: do dyspozycji mamy 240 koni mechanicznych, które odzywają się przy 8,5 tysiącach obrotów na minutę oraz 206 niutonometrów, które są w zasięgu przy 6,3 tysiącach obrotów na minutę. Samochód, który przytył do co najmniej 580 kilogramów, rozpędza się do setki w czasie 3,9 sekund. Prędkość maksymalna to w dalszym ciągu 225 km/h. Caterham Seven 485 CSR będzie do wzięcia w cenie prawie 55 tysięcy euro (obecnie to około 235 tysięcy złotych)... plus podatki i lokalne opłaty. To o 7,5 tysiąca euro więcej od bazowego 485 i o prawie 24 tysiące euro więcej od bazowego modelu Seven 275.

Skomentuj na forumUdostępnij