Aktualności
10.09.2019

Hyundai 45 Przestrzeń prywatna

Hyundai to kolejna marka, która już teraz wiąże swoją przyszłość z samochodami o napędzie elektrycznym i pod postacią konceptu prezentuje to, czego można się po niej spodziewać. Koreańska firma z tej samej okazji cofa się w czasie o prawie pół wieku: koncept 45 to ukłon w stronę innego konceptu, który pokazano w 1974 roku.

Wizja elektrycznego, drogowego Hyundai'a to współczesna interpretacja seryjnego hatchbacka Pony oraz projektu Pony Coupe, który powstał czterdzieści pięć lat temu dzięki porozumieniu z włoskim studiem ItalDesign... i był inspiracją dla słynnego DeLoreana DMC-12. Koncept o nazwie 45 dziedziczy po przodkach stosunkowo proste linie karoserii, ale takie detale, jak felgi czy oświetlenie w technologii LED nie pozwalają na dodanie mu lat. Dodatkowe diody w przednich drzwiach mają m.in. informować kierowcę o poziomie naładowania baterii.

Hyundai 45

Twórcy auta pozbyli się środkowego słupka i sięgnęli po dwie pary drzwi, które rozsuwają się w przeciwnych kierunkach. Zajmowanie miejsca za kierownicą ułatwiać ma obrotowy fotel, na którym usadowimy się przed panoramicznym wyświetlaczem. Z ekranem będzie można komunikować się między innymi za pomocą dodatkowych projektorów, które będą rzucać obraz na przykład na drewniany panel rozciągający się przed kierowcą i pasażerem. Minimalistyczną kabinę wypełniają detale z drewna, skóry oraz innych materiałów, a całość została zaprojektowana również z myślą o jeździe całkowicie autonomicznej, w trakcie której fotele w przednim rzędzie mogą zostać obrócone o sto osiemdziesiąt stopni.

Hyundai 45

Hyundai nie zdradza żadnych szczegółów na temat układu napędowego konceptu 45. Marka sygnalizuje jedynie, że silniki oraz baterie zostaną rozmieszczone tak, aby wygospodarować jak najwięcej miejsca dla pasażerów (baterie mają był ulokowane w podłodze). Elementy stylistyczne oraz nowe technologie - przede wszystkim systemy monitorujące to, co dzieje się dookoła pojazdu i umożliwiające jazdę autonomiczną - mogą pojawić się w samochodach marki w najbliższej przyszłości. Koncept można zobaczyć na własne oczy na tegorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie, który będzie otwarty dla zwiedzających do 22 września.

Skomentuj na forumUdostępnij