Aktualności
03.10.2019

Abarth 595 Pista W ślad za skorpionem

Abarth odświeżył jeden ze swoich najmocniejszych modeli, który adresowany jest do najmłodszych klientów marki. Mowa o maluchu 595 Pista, który został uzbrojony w elementy niezbędne na każdym torze wyścigowym. Razem z autem wystartował nowy program komunikacji i identyfikacji Abartha, nastawiony na wzmocnienie wizerunku marki w mediach społecznościowych.

Model 595 Pista figuruje w ofercie Abartha od pierwszych miesięcy 2017 roku, a jego nazwa oznacza po włosku tyle, co "tor wyścigowy". W związku z tak wyraźnie wyznaczonym przeznaczeniem auto wyposażone jest między innymi w aktywny układ wydechowy Record Monza, tylne zawieszenie z adaptacyjnymi amortyzatorami Koni, powiększone tarcze hamulcowe (284 milimetry średnicy z przodu, 240 milimetrów z tyłu), kubełkowe fotele Sabelt oraz spłaszczoną od dołu kierownicę. Nie brakuje również specjalnie dobranych kolorów i malowania nadwozia, które w zmodernizowanej wersji wzbogacono o nowe opcje.

Abarth 595 Pista

Pod przednią maską skrywa się 1,4-litrowa, czterocylindrowa jednostka benzynowa, która została połączona z zwiększą, niż poprzednio turbosprężarką Garretta. Silnik dostarcza teraz 165 koni mechanicznych - o pięć koni więcej, niż poprzednio - oraz 230 niutonometrów, które są dostępne już od 2250 obrotów na minutę (poprzednio dopiero od trzech tysięcy). Napęd przenoszony jest na przednią oś za pośrednictwem 5-stopniowego automatu z łopatkami przy kierownicy. Taka konfiguracja pozwala na przyspieszenie z 80 do 120 km/h w czasie 7,8 sekundy i rozwinięcie prędkości maksymalnej 218 kilometrów na godzinę. Sprint do setki pochłania około siedem sekund.

Abarth 595 Pista

Mały Abarth wyposażony jest m.in. w 7-calowy wyświetlacz w systemie Uconnect z możliwością skorzystania z funkcji Apple CarPlay lub Android Auto oraz fabrycznej aplikacji telemetrycznej (Abarth Telemetry). Auto wpisuje się również w akcję "Follow the Scorpion", którą Abarth obejmuje największe media społecznościowe, gdzie publikować będzie specjalnie przygotowane materiały oraz w fabryczne programy finansowania przez bank Fiat Chrysler Automobiles. Jedną z opcji "nabycia" auta jest program Personal Contract Purchase: miesięczne opłaty na okres zawarcia umowy, a po jej upływie zwrócenie samochodu, wykupienie go na własność lub zamiana na zupełnie nowy model.

Skomentuj na forumUdostępnij