Aktualności
25.10.2019

Jaguar Vision Gran Turismo Legendarna przeszłość

Do grupy wirtualnych samochodów sportowych, które można spotkać w serii gier Gran Turismo dołączyła maszyna zaprojektowana przez zespół wizjonerów Jaguara. Brytyjska marka postawiła na super sportowe coupe niedalekiej przyszłości, które nawiązuje do swoich utytułowanych przodków i wykorzystuje elektryczny układ napędowy.

Przygotowanie zaprojektowanego od zera konceptu Vision Gran Turismo powierzono grupie młodych stylistów Jaguara, dla których źródłem inspiracji była seria drogowych i wyścigowych modeli C-Type, D-Type oraz E-Type, mających na koncie między innymi kilka wygranych w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Do przodków nawiązywać mają proporcje nadwozia konceptu oraz półleżąca pozycja kierowcy, przed którym rozpościera się panoramiczna szyba oraz szeroki, cyfrowy wyświetlacz. Z tyłu ukryto szerokie, rozkładane skrzydło, które aktywuje się dopiero przy dużych prędkościach.

Jaguar Vision Gran Turismo

Twórcy coupe Vision Gran Turismo założyli, że będzie ono napędzane trzema silnikami elektrycznymi, które będą wprawiać w ruch koła na obu osiach. Układ napędowy ma dostarczać 1020 koni mechanicznych oraz 1200 niutonometrów i pozwalać na rozpędzenie się do prędkości stu kilometrów na godzinę w niecałe dwie sekundy. Prędkość maksymalna: ponad 320 kilometrów na godzinę. Maszyna zbudowana na kadłubie z włókien węglowych oraz aluminium miałaby ważyć tylko około 1400 kilogramów. Koncept ma brzmieć... podobnie do wyścigowego modelu D-Type z 1957 roku, którego silnik ma mruczeć pod warstwą elektrycznego dźwięku.

Jaguar Vision Gran Turismo

Jaguar Vision Gran Turismo będzie dostępny wyłącznie w grze Gran Turismo Sport na konsole Sony PlayStation 4. Samochód dołączy do zasobów gry z aktualizacją, która zaplanowana jest na koniec listopada. Cały projekt Vision Gran Turismo wystartował kilka lat temu z okazji 15-lecia seri gier Gran Turismo. Do tej pory dołączyły do niego takie marki, jak Mercedes-Benz, BMW, Mitsubishi, Nissan, Aston Martin, Toyota, Subaru, Chevrolet, Infiniti, Mazda, Mini, Alpine, Lexus, Volkswagen, Dodge, Hyundai, Bugatti, Pininfarina, McLaren, Daihatsu, Peugeot, Zagato, Honda oraz Audi. W kolejce czekają m.in. Ford, Italdesign, Lamborghini oraz Tesla.

Skomentuj na forumUdostępnij