Aktualności
05.11.2019

Aston Martin Vantage Cup We własnym gronie

Aktualny Vantage, czerpiący całymi garściami z dorobku AMG, obsadził już wszystkie, najważniejsze kategorie wyścigowe. Maszyna obecna jest w długodystansowych mistrzostwach świata w grupie GTE, a także w regionalnych mistrzostwach samochodów klas GT3, GT4 oraz DTM. Teraz przyszedł czas na zwiększenie wpływów na kolejne obszary: oto Vantage Cup.

Vantage Cup został przygotowany specjalnie z myślą o pucharze jednej marki, który ma wystartować w Europie w przyszłym roku. Przygotowanie samochodu powierzono zakładowi AF Racing (mającym pod skrzydłami takie marki i oddziały, jak R-Motorsport, Reforged oraz 1904 Designed by Lagonda), który wystawia brytyjskie maszyny w takich pucharach, jak Blancpain GT Series, Intercontinental GT Challenge oraz Deutsche Tourenwagen Masters i współpracuje z Aston Martinem również w ramach limitowanych serii modeli drogowych i torowych (Valkyrie, wznowienie kolekcjonerskiego Vantage V12 Zagato i inne).

Aston Martin Vantage Cup

Wyścigowy Vantage Cup bazuje na drogowym Vantage, na którego pokładzie pracuje podwójnie turbodoładowana, widlasta ósemka od AMG o pojemności czterech litrów i mocy 510 koni mechanicznych. W modelu Cup należy spodziewać się podobnej mocy przy znacznie mniejszej masie własnej (dokładna specyfikacja samochody nie jest jeszcze znana). Każdy egzemplarz ma kosztować około 250 tysięcy euro plus podatki i lokalne opłaty (aktualnie to prawie 1,1 miliona złotych). W cenę mają być wliczone między innymi części zapasowe. Obsługę techniczną samochodów oraz logistykę będzie zapewniać R-Motorsport wraz z partnerami.

Aston Martin Vantage Cup

Markowy puchar Aston Martina pod szyldem R-Motorsport ma wystartować w przyszłym roku. Pierwszy sezon obejmie wyłącznie Europę, w roku 2021 mistrzostwa mają zagościć również w Azji, a później można spodziewać się ich w innych regionach całego świata. Każdy wyścig będzie składał się z maksymalnie dwudziestu pięciu samochodów. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy i z jakich torów będzie kosztystał puchar, nieznany jest również format wyścigów. Nowa seria nie będzie pierwszym, markowym pucharem Aston Martina. Takie zawody uruchomiono po raz pierwszy kilkanaście lat temu jako jednosezonowe, azjatyckie Aston Martin Asia Cup z wykorzystaniem modelu V8 Vantage N24.

Skomentuj na forumUdostępnij