Aktualności
21.12.2019

Porsche Macan GTS Dobre sprawowanie

Macan pierwszej generacji, który w lipcu ubiegłego roku doczekał się modernizacji, przechodzi przez kolejne etapy ewolucji. Najnowszą propozycją Porsche jest odmłodzony Macan GTS, którego kariera w poprzedniej formie rozpoczęła się jesienią 2015 roku. To wersja, którą producent pozycjonuje jako najbardziej sportową.

Niecałe cztery lata temu pierwszy Macan GTS mógł pochwalić się silnikiem o mocy 360 koni mechanicznych i momencie obrotowym 500 niutonometrów, który pozwalał na rozpędzenie się do setki w czasie pięciu sekund. Najnowszy GTS - skrót od Gran Turismo Sport - zasilany jest podwójnie turbodoładowanym V6 i pojemności 2,9 litra, którego moc wzrosła do 380 koni mechanicznych i którego maksymalny moment obrotowy podniesiono do 520 niutonometrów (w szerokim zakresie od 1750 do 5000 obrotów na minutę).

Porsche Macan GTS

Macan GTS dostępny jest z adaptacyjnym, obniżonym o 15 milimetrów zawieszeniem w odpowiednio zestrojonym systemie Porsche Active Suspension Management. Opcja: adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z prześwitem zmniejszonym o kolejne 10 milimetrów. Standardem są między innymi koła z 20-calowymi obręczami RS Spyder Design, hamulce z tarczami o średnicy 360/330 milimetrów przód/tył, sportowy układ wydechowy, pakiet stylistyczny Sport Design z detalami w kolorze czarnym, sportowe fotele oraz tapicerka z Alcantary i detale ze szczotkowanego aluminium.

Porsche Macan GTS

Wśród opcji znajdziemy m.in. tarcze hamulcowe ze spieków węglowo-ceramicznych, adaptacyjne reflektory Porsche Dynamic Light System, nagłośnienie przestrzenne marki Bose oraz liczne systemy wspomagające kierowcę (parkowanie, jazda w korku, tempomat, sytuacje awaryjne i wiele innych). Napęd na obie osie przenoszony jest poprzez dwusprzęgłową przekładnię PDK. Macan GTS z pakietem Sport Chrono rozpędza się do serki w czasie 4,7 sekundy. Prędkość maksymalna sięga 261 kilometrów na godzinę. Auto można już zamawiać. Jego ceny zaczynają się od 366 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij