Aktualności

Litchfield Impreza STI Type-20 Piekielny hothatch

Latem tego roku na wystawie w Londynie pokazano aż trzy nowe warianty Subaru Imprezy skupiające się na zwiększonej mocy silnika. Najmocniejszy z nich, 380-konne STI 380S, został wystawiony z plakietką "koncept". Zadnia przygarnięcia wszystkich zawiedzionym tym faktem podjął się właśnie Litchfield.

Firma trudniąca się od 11 lat importem pojazdów z Europy i Japonii modelem STI Type-20 świętuje przeniesienie się do nowej siedziby.

Litchfield Impreza STI Type-20

Głównym punktem zmian w Imprezie jest wyposażenie jej w turbinę, dzięki której 2-litrowa jednostka napędowa generuje aż 400 KM mocy i 508 Nm momentu obrotowego, z których już 414 Nm dostępne mamy przy 3 tysiącach obrotów na minutę. Auto rozpędza się do 60 mph (96,6 km/h) w zaledwie 3,9 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 266 km/h.

Litchfield Impreza STI Type-20

Pozostałe elementy zestawu to między innymi nowy wydech, układ hamulcowy, felgi, skromny body kit i niewielkie zmiany stylistyczne, wzmocniony układ kierowniczy, zawieszenie oraz podwozie. Cena jednego egzemplarza to prawie 37 tysięcy funtów (162 tysiące PLN).

Skomentuj na forumUdostępnij