Aktualności
31.03.2020

Hispano Suiza Carmen Boulogne Dziedzictwo rodzinne

Hiszpańskie Hispano Suiza zapowiada limitowaną wersję swojego limitowanego super coupe o napędzie elektrycznym, którego pierwszy prototyp pokazano w ubiegłym roku. Maszyna o imieniu Carmen, w której posiadanie wejdzie tylko kilkunastu szczęśliwców, będzie dostępna również wydaniu Carmen Boulogne. Producent ograniczy jego liczebność do kilku sztuk.

Dzisiejsze Hispano Suiza łączy swoją aktywność z zasłużoną, hiszpańską marką Hispano-Suiza, która rozpoczęła swoją działalność w przemyśle samochodowym na początku minionego stulecia. Samochody marki zniknęły po drugiej wojnie światowej, a w ostatnich latach na jej dorobku próbowało wybić się kilka różnych przedsięwzięć, które niejednokrotnie wchodziły ze sobą na drogę sądową. Twórcy coupe Carmen mają już za sobą podobne przeprawy, ale ich skutki pozostają póki co tajemnicą. Wiadomo za to, że nie przeszkodziły one w przygotowaniu modelu Carmen do produkcji i opracowaniu jego nowej ewolucji.

Hispano Suiza Carmen Boulogne

Nowa maszyna w wydaniu Carmen Boulogne będzie odróżniać się od zwykłego modelu przede wszystkim karoserią z nagich włókien węglowych, odchudzonym kadłubem z włókien węglowych, zmodyfikowanym zawieszeniem oraz nawiązaniami do sportowych sukcesów marki przed drugą wojną światową. Wszystkie zmiany doprowadzą do zrzucenia 60 kilogramów i zmniejszenia masy samochodu do 1630 kilogramów. A razem z nimi przyjdzie wzmocnienie układu napędowego, który w zwykłym Carmen dawał 1019 koni mechanicznych. W przypadku Boulogne można mówić aż o 1114 koniach mechanicznych oraz 1600 niutonometrach.

Hispano Suiza Carmen Boulogne

Napęd z dwóch silników elektrycznych przenoszony jest wyłącznie na tylną oś, a do dyspozycji kierowcy są trzy tryby jazdy (Sport, Eco oraz Comfort). Coupe ma rozpędzać się do setki w niecałe 2,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna będzie ograniczona do 290 km/h. Energia elektryczna będzie przechowywana w litowo-jonowych bateriach o pojemności 80 kWh (z opcją wymiany na większe w przyszłości), które mają pozwalać na przejechanie do 400 kilometrów (według norm NEDC). Hispano Suiza zamierza wyprodukować tylko 14 sztuk Carmen i pięć sztuk Carmen Boulogne. Pierwsze egzemplarze mają trafić do właścicieli w 2022 roku. Cena Carmen Boulogne: 1,65 miliona euro... plus podatki... plus opcje... plus indywidualizacje. Obecnie to równowartość około 7,5 miliona złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij