Aktualności
14.08.2020

Bentley Bentayga Speed Osiągi absolutne

W czerwcu Bentley pokazał zmodernizowaną Bentaygę, swojego przebojowego SUV'a, który w pierwszej serii rozszedł się po całym świecie w liczbie ponad dwudziestu tysięcy egzemplarzy. Teraz do palety dołącza zmodernizowana wersja o wymownej nazwie Speed, najmocniejsza i najszybsza wersja w całej rodzinie, której pierwsze wcielenie poznaliśmy półtora roku temu.

Bentayga, pierwszy SUV w historii Bentley Motors, obecny jest na rynku od 2015 roku, w którym wyznał kierunek luksusowych marek, skupiających się do tej pory przede wszystkim na czterodrzwiowych limuzynach. W czerwcu tego roku model przeszedł swoją pierwszą modernizację, w ramach której otrzymał m.in. przeprojektowaną karoserię z zupełnie nową klapą oraz światłami z tyłu, udoskonalone zawieszenie ze zwiększonym rozstawem kół z tyłu, zmodernizowaną elektronikę, nowe kolory nadwozia oraz wnętrza i wzbogacone wyposażenie standardowe oraz opcjonalne. Teraz na tych wszystkich nowościach korzysta Bentayga Speed.

Bentley Bentayga Speed

Pod szyldem Speed w Crewe od 2007 roku produkowane są najmocniejsze i najszybsze samochody Bentley'a, dla których priorytetem jest prędkość maksymalna (pierwszym z rodu był Continental GT). Bentayga w takim wydaniu może pochwalić się podwójnie turbodoładowanym, benzynowym silnikiem W12 o pojemności prawie sześciu litrów, który dostarcza aż 635 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów, które dostępne są już od 1,5 tysiąca obrotów na minutę. Napęd przenoszony jest stale na wszystkie cztery koła poprzez automat ZF o ośmiu biegach. Ważąca ponad 2,5 tony maszyna będzie mogła rozpędzić się do setki w czasie jedynie 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna: 306 kilometrów na godzinę!

Bentley Bentayga Speed

Bentayga Speed to również między innymi: tryby jazdy od Comfort po Sport, tapicerka z Alcantary, adaptacyjne zawieszenie z opcją adaptacyjnych stabilizatorów pracujących w systemie pod napięciem 48 V, węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe, gotowe na pracę z temperaturą do tysiąca stopni Celsjusza, koła z felgami o średnicy co najmniej 21 cali, systemy multimedialne z 10,9-calowym ekranem dotykowym, opcjonalne nagłośnienie Naim o mocy 1780 W oraz 85-litrowy zbiornik paliwa, który w przypadku jazdy po mieście pozwoli na pokonanie do 430 kilometrów. Średni apetyt na paliwo (według norm NEDC): 14,3 litra na setkę, a wszystko z takimi technologiami, jak wyłączanie z pracy połowy cylindrów czy funkcja "żeglowania" na biegach od piątego do ósmego. Po premierze nowego modelu Speed do pełnego odświeżenia gamy Bentaygi brakuje jeszcze tylko wersji hybrydowej, którą poznamy wkrótce.

Skomentuj na forumUdostępnij