Aktualności
06.01.2022

Cadillac InnerSpace Wewnętrzny wymiar

General Motors coraz bardziej zagłębia się w elektryczną przyszłość motoryzacji i innych środków transportu. Na najbliższe lata w swoich planach umieszcza nowe modele o napędzie elektrycznym, a snując wizje o bardziej odległych czasach prezentuje kolejne pojazdy Cadillaca, które mają poruszać się całkowicie autonomicznie.

W związku z tegorocznymi targami Consumer Electronics Show w Las Vegas działający od 1908 roku koncern General Motors sypnął konceptami i elektrycznymi nowościami, które trafią wkrótce do amerykańskich klientów. Pod skrzydłami Chevroleta pokazano elektrycznego pick-up'a Silverado EV o zasięgu mającym przekraczać 640 kilometrów, który ma wejść do sprzedaży wiosną przyszłego roku i na jesień przyszłego roku zapowiedziano elektrycznego crossovera Equinox EV. W tym samym okresie do sprzedaży ma trafić również Blazer EV, elektryczny SUV. Na CES przywieziono również nowy koncept firmowany przez markę Cadillac. To luksusowy, autonomiczny krążownik przyszłości o nazwie InnerSpace.

Cadillac InnerSpace

InnerSpace jest częścią serii pod tytułem Cadillac Halo Concept Portfolio, w ramach której amerykańska marka snuje wizje odległej przyszłości. W ubiegłym roku pokazano dwa pierwsze koncepty z tej rodziny: jednoosobowy, latający pojazd PersonalSpace startujący i lądujący pionowo oraz dużego minivana SocialSpace, który mógłby zmieścić do sześciu osób, oba poruszające się autonomicznie, oczywiście. Nie inaczej jest w przypadku modelu InnerSpace: wielka maszyna z unoszonym do góry dachem to propozycja luksusowego samochodu dla dwójki pasażerów, który zawiezie każdego we wskazane miejsce w warunkach przytulnego pokoju hotelowego.

Cadillac InnerSpace

W środku mamy ruchome, głębokie fotele dla dwóch osób z możliwością odsunięcia od siebie lub rozłożenia, a pod ręką może znaleźć się właściwie wszystko, od dodatkowych urządzeń elektronicznych po kieliszki i koce. Z przodu rozpościera się szeroki ekran, który może służyć do wyświetlenia danych na temat podróży, aplikacji, filmów lub multimediów, zależnie od naszych potrzeb i nastroju. Cadillac przewiduje również instalację systemów monitorujących samopoczucie pasażerów i zdalny dostęp do multimediów dla autoryzowanych firm trzecich, które będą świadczyć dodatkowe usługi. Nie brakuje również nowinek w obrębie elektrycznego układu napędowego: InnerSpace miałby korzystać z bezprzewodowego systemu zarządzania bateriami, co pozwoliłoby na ulokowanie akumulatorów w takich miejscach, w których nie wpłyną na miejsce w kabinie i na przykład na obniżenie podłogi.

Skomentuj na forumUdostępnij