Aktualności
08.06.2022

Bentley Continental GT S Dynamiczna jazda

Bentley powiększył rodzinę dwudrzwiowego modelu Continental GT. Luksusowy grand tourer, który oferowany jest z silnikami V8 oraz W12 i który w najmocniejszej i najszybszej wersji może rozpędzić się aż do 335 kilometrów na godzinę, doczekał się wydania oznaczonego literą S. Nowa wersja stawia na maksymalną przyjemności z jazdy.

Continental GT będzie niedługo obchodzić swoje dwudzieste urodziny, a w aktualnej, trzeciej generacji znany jest od 2017 roku. W bazowej wersji polega na 4-litrowym V8 o mocy 550 koni mechanicznych, a dla bardziej wymagających czeka 6-litrowe W12 o mocy aż 635 koni mechanicznych. Ofertę zamyka wersja Speed, w której W12 dostarcza prawie 660 KM. Od teraz opcji jest jeszcze więcej: rodzina Continentala GT powiększyła się o coupe i kabriolet w wydaniu S, które adresowane jest do osób poszukujących zwiększonej przyjemności z prowadzenia i oczekujących od brytyjskiego krążownika bardziej sportowego charakteru.

Zdjęcie Bentley Continental GT S

Continental GT S odpowiada na takie wymagania nowymi możliwościami. Najważniejsza nowość to znany z innych modeli system Bentley Dynamic Ride, aktywny system kontroli przechyłów z silnikami elektrycznymi sterującymi stabilizatorami, który w ułamku sekundy kompensuje siły działające na samochód na zakrętach. Auto otrzymało również nowe felgi o skromnej średnicy 21 lub 22 cali, nowe końcówki wydechu gwarantujące odpowiednie wrażenia dźwiękowe, przyciemnione światła, czarne detale karoserii, nowe fotele oraz nowe możliwości wykończenia kabiny, po której rozsiano logotypy z literą S.

Zdjęcie Bentley Continental GT S

Coupe i kabriolet w specyfikacji S dostępne są wyłącznie z widlastą, podwójnie turbodoładowaną ósemką o pojemności czterech litrów, która za pośrednictwem 8-stopniowej, automatycznej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów wprawia w ruch wszystkie cztery koła. Motor nie został poddany zmianom i w dalszym ciągu generuje maksymalnie 550 koni mechanicznych oraz 770 niutonometrów. Maszyna ważąca prawie 2,2 tony rozpędza się do setki w 3,9 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 318 km/h. Do wyboru są cztery tryby jazdy: Comfort, Bentley, Custom oraz Sport, który skalibrowano dla modeli S osobno.

Skomentuj na forumUdostępnij