Aktualności
16.06.2022

Bentley Flying Spur S Pełen komplet

Wygląda na to, że ostanie premiery Bentley'a chodzą nie tylko parami, ale zaczynają zbierać się w większe grupy. Na początku tego miesiąca pokazano coupe i kabriolet Continental GT w specyfikacji S, do których dołącza teraz coś większego. Mowa o limuzynie Flying Spur, która nie mogła zostać w tyle i która również doczekała się specyfikacji S.

Nowy Flying Spur S jest ostatnim modelem Bentley'a, który w aktualnej generacji nie był dostępny w wersji S: Continental GT S zadebiutował na początku tego miesiąca, a rok temu pojawił się SUV Bentayga S. Oferta jest teraz kompletna. Cechy wspólne: widlasta ósemka pod maską, podwozie zmodyfikowane pod kątem dynamicznej jazdy, czarne lub przyciemniane detale nadwozia, nowe kombinacje kolorystyczne nadwozia i kabiny, nowe felgi o średnicy do 22 cali, nowe fotele oraz rozszerzona lista opcji. Flying Spur S wyznacza przy okazji nowe standardy: to pierwszy Bentley w wydaniu S, który będzie dostępny z hybrydowym układem napędowym.

Zdjęcie Bentley Flying Spur S

Flying Spur S pierwszego wyboru to limuzyna z podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8 o pojemności czterech litrów, który generuje 550 koni mechanicznych oraz 770 niutonometrów. W takim formacie limuzyna może rozpędzić się do setki w 4,1 sekundy i rozwinąć 318 kilometrów na godzinę. Opcja numer dwa: hybryda z turbodoładowanym V6 o pojemności 2,9 litra oraz silnikiem elektrycznym, która dysponuje mocą 544 koni mechanicznych i momentem 750 niutonometrów. Osiągi: sprint od zera do setki w 4,3 sekundy, prędkość maksymalna 285 km/h i możliwość pokonania w trybie elektrycznym do 41 kilometrów. W obu przypadkach napęd przenoszony jest stale na obie osie.

Zdjęcie Bentley Flying Spur S

W przypadku modelu z silnikiem V8 standardem jest adaptacyjne zawieszenie w systemie Dynamic Ride, zapobiegającym przechyłom w zakrętach oraz koła skrętne na tylnej osi. Najnowsze modele Bentley'a pojawią się już w przyszłym tygodniu na tegorocznej edycji Festiwalu Prędkości w Goodwood. Na miejscu w akcji będzie można zobaczyć coupe Continental GT S, kabriolet Continental GTC S oraz limuzynę Flying Spur S. To oczywiście nie wszystko. W ramach świętowania czterdziestu lat produkcji samochodów z silnikami turbodoładowanymi marka przyprowadzi swoje najbardziej znane samochody wyścigowe i najbardziej rozpoznawalne, zabytkowe auta drogowe.

Skomentuj na forumUdostępnij