Aktualności

Aston Martin V8 Vantage Powiew świeżości

Na marcowym salonie samochodowym w Genewie Brytyjczycy pokazali odmłodzony model DB9, w którym jedną z najważniejszych zmian było podniesienie parametrów silnika. Teraz podobnym zabiegom poddano najmniejszy pojazd w ofercie koncernu - V8 Vantage.

Aston Martin V8 Vantage

Z zewnątrz, poza nowymi 19-calowymi felgami (w opcji) nie zmieniło się nic. W środku zretuszowano środkową konsolę i wymieniono elektroniczny kluczyk. Licznym modyfikacjom poddano zawieszenie: usztywniono sprężyny, wzmocniono przednie tuleje i zmieniono geometrię układu kierowniczego.

Aston Martin V8 Vantage

Najwięcej zmian zaszło w układzie napędowym. V8 rozwiercono z 4,3 do 4,7 litrów uzyskując skok mocy o 11% (do 426 KM) w porównaniu do poprzednich 385 KM. Moment obrotowy skoczył z 410 do 470 Nm. Na osiągi przekłada się to następująco: przyspieszenie do 100 km/h spadło o 20 ms do 4,8 sekund a prędkość maksymalna wzrosła z 280 do 290 km/h. Przy okazji poprawiono pracę sekwencyjnej skrzyni biegów Sportshift, w przypadku której aż o 13% zmniejszono apetyt na paliwo i emisję dwutlenku węgla.

Pierwsi klienci będą mogli cieszyć się udoskonalonymi V8 (w wersji coupe i roadster) już w trzecim kwartale 2008 roku.

Skomentuj na forumUdostępnij