Aktualności
01.09.2022

Czinger 21C V Max Prędkość maksymalna

Amerykański Czinger, który kilka lat temu pojawił się z nietypowym, sportowym samochodem, powstałym w dużej mierze na drodze trójwymiarowego druku, zaprezentował nową ewolucję swojego innowacyjnego dzieła. Oto 21C w wydaniu V Max, który, jak sama nazwa wskazuje, interesuje się przede wszystkim prędkością maksymalną.

Czinger Vehicles działa oficjalnie dopiero od ponad trzech lat i skupia się na samochodach o sportowym charakterze. Pierwszy model marki, lekkie, supersportowe coupe o oznaczeniu 21C, oparte na węglowym kadłubie z wąską kabiną z siedzeniami w tandemie, zadebiutowało na początku 2020 roku. Od tamtego czasu z zamiarem bicia rekordów odwiedzono między innymi tory Laguna Seca, Circuit of the Americas, a także Festiwal Prędkości w Goodwood. 21C wyróżniał się nie tylko konstrukcją karoserii i kabiny, ale również szerokim wykorzystaniem elementów zaprojektowanych z wykorzystaniem AI i produkowanych w druku 3D (elementy strukturalne, elementy zawieszenia i wiele innych).

Zdjęcie Czinger 21C V Max

V Max to druga wersja nadwoziowa modelu 21C, która stawia na zmniejszenie oporów powietrza w celu osiągnięcia jak największej prędkości maksymalnej. Z auta zniknęły liczne elementy aerodynamiczne, które sprawdzały się przede wszystkim na torach wyścigowych. Z przodu usunięto boczne lotki, wyeliminowano również wielkie skrzydło z tyłu. Tylna część nadwozia i dyfuzor zostały wydłużone o kilkanaście centymetrów. Tak samo, jak poprzednio, samochód napędzany jest podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8 o pojemności 2,9 litra, który znajduje się za plecami pasażera, który znajduje się za plecami kierowcy. Jednostka spalinowa wspomagana jest przez dwa silniki elektryczne na przedniej osi, które podłączono pod litowo-tytanowe baterie.

Zdjęcie Czinger 21C V Max

Z widlastą ósemką, która kręci się aż do jedenastu tysięcy obrotów na minutę, współpracuje sekwencyjna skrzynia o siedmiu biegach. W podstawowej wersji maszyna z Los Angeles dysponuje mocą aż 1267 koni mechanicznych. Jeśli to za mało to można zdecydować się na opcje, które podniosą ją do okolic 1369 koni mechanicznych! Na sucho samochód waży niecałe 1200 kilogramów. Osiągi: sprint od zera do setki w jakieś dwie sekundy, ćwierć mili w jakieś osiem sekund i prędkość maksymalna przeszło 430 kilometrów na godzinę. Czinger wypuści na świat tylko 80 egzemplarzy modelu 21C, licząc obie wersje nadwoziowe. Pierwsze sztuki mają trafić do klientów najwcześniej pod koniec przyszłego roku. Cena: od dwóch milionów dolarów w górę i zależnie od wybranych opcji nawet dwa-trzy razy więcej.

Skomentuj na forumUdostępnij