Aktualności
12.01.2023

Renault Megane RS Ultime Pożegnania czas

Renault zamyka trwającą od 1976 roku historię oddziału Renault Sport i przypieczętowuje dwudzieste urodziny modelu Megane RS jego ostatnią, specjalną edycją, która pojawi się na drogach w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Będzie nią Megane RS Ultime, które do oficjalnej sprzedaży trafi na wiosnę.

Megane RS Ultime zastąpi na wiosnę za jednym zamachem zwykłe Megane RS oraz Megane RS Trophy. Sportowy hot hatch będzie wywodził się bezpośrednio z wersji Trophy, którą wyróżnia między innymi odpowiednio zestrojone podwozie, surowsze wnętrze i mniejsza masa własna. Wersję Ultime rozpoznamy między innymi po specjalnym malowaniu, czarnych detalach karoserii, poszerzonych nadkolach, centralnie umieszczoną końcówką wydechu, czerwonych zaciskach hamulcowych i 19-calowych felgach. W środku trafimy m.in. na kubełkowe fotele Recaro, nagłośnienie firmy Bose, pokładowy system telemetryczny RS Monitor, otwierany dach oraz tabliczkę znamionową z numerem naszego egzemplarza.

Zdjęcie Renault Megane RS Ultime

Megane RS Ultime dziedziczy po Trophy jednostkę napędową o mocy okrągłych 300 koni mechanicznych. To 4-cylindrowy, turbodoładowany motor o pojemności 1,8 litra, który rozwija maksymalny moment obrotowy 420 niutonometrów. Silnik współpracujące z dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów EDC oraz mechanicznym mechanizmem różnicowym Torsen, które przekazują napęd wyłącznie na przednie koła. Standardem jest ogumienie Bridgestone Potenza S007, obniżone i utwardzone zawieszenie Cup oraz system czterech kół skrętnych 4Control. Samochód przyspiesza od zera do stu kilometrów na godzinę w najlepszym przypadku w czasie 5,7 sekundy.

Zdjęcie Renault Megane RS Ultime

Megane RS Ultime trafi do sprzedaży w liczbie ograniczonej do 1976 egzemplarzy. To nawiązanie do roku założenia oddziału Renault Sport, który oficjalnie przeszedł do historii w grudniu ubiegłego roku. Sportową marką w grupie Renaulta będzie teraz Alpine, które już jakiś czas temu przejęło role i placówki Renault Sport, a z początkiem sezonu 2021 pojawiło się w mistrzostwach świata Formuły 1 jako konstruktor w miejscu Renaulta. Każdy egzemplarz RS Ultime na tabliczce znamionowej będzie udekorowany podpisem Laurenta Hurgona, kierowcy wyścigowego i testowego, który w kolejnych Megane RS ustanowił szereg rekordów na torach Nürburgring, Suzuka i Spa-Francorchamps i który od kilka lat ściga się za sterami małego Alpine A110.

Skomentuj na forumUdostępnij