Aktualności

G-Power M5 Hurricane RS Huragan kontraatakuje

W ostatnich dniach stycznia tego roku G-Power podjęło próbę obalenia Brabusa z pozycji producenta najszybszej limuzyny świata. Plan niestety nie został zrealizowany, choć było bardzo blisko, a tuner sięgnął po tytuł najszybszego, seryjnego BMW. W listopadzie zgarnął wszystkie laury.

Zimowy wyczyn tunera zakończył się na 360 km/h wykręconych na testowym owalu w Papenburgu, a jego głównym bohaterem było 730-konne BMW M5 o wymownym przydomku Hurricane.

G-Power M5 Hurricane RS

W minionym miesiącu ekipa G-Power powróciła na ten sam tor z modelem Hurricane RS, który od podstawowego Hurricane odróżnia się większymi sprężarkami podnoszącymi ciśnienie doładowania do 0,8 bara (poprzednio 0,7). Dzięki tym drobnym zmianom moc silnika wzrosła do 750 KM.

G-Power M5 Hurricane RS

Rekord prędkości ustanowiony jesienią 2006 roku modelem Brabus Rocker sięgał 365,7 km/h. G-Power udało rozpędzić się do 367,4 km/h! Tuner ma nadzieję, że rekord utrzyma się równie długo, co poprzedni, ale gdyby tak się nie stało jego mechanicy mają plan awaryjny - podniesienie ciśnienia doładowania do 1 bara!

Skomentuj na forumUdostępnij