Aktualności
17.10.2023

Nissan Hyper Adventure Gry przygodowe

Jesienny rozkład jazdy Nissana obejmuje premierę kilku konceptów jednocześnie. Wszystkie mają reprezentować pomysły marki na najbliższą przyszłość i możliwości rozszerzenia oferty aut o napędzie elektrycznym, które będą odpowiadać potrzebom młodego pokolenia. Jednym z takich konceptów jest Hyper Adventure.

Hyper Adventure, pokazany na razie jedynie w formie cyfrowej, to SUV o sportowym charakterze, którym mogłyby zainteresować się osoby szukające przygód na świeżym powietrzu. Samochód ma bazować na wysoko zawieszonej platformie z napędem wszystkich czterech kół e-4orce oraz bateriami o dużej pojemności, które mają pracować w szeroko rozumianej technologii V2X (vehicle-to-everything). Oznacza to, że energia elektryczna zgromadzona na pokładzie Hyper Adventure będzie mogła być przesyłana do naszego domu lub lokalnej sieci energetycznej, a w terenie będzie mogła służyć do zasilania małych urządzeń i gadżetów, oświetlenia obozowiska czy ładowania innych pojazdów elektrycznych, jak skutery wodne.

Zdjęcie Nissan Hyper Adventure

Koncept Nissana zwraca uwagę ostrymi liniami, cyfrową deską rozdzielczą na całej szerokości kabiny, unoszoną do góry drugą parą drzwi i rozkładanymi z tyłu schodkami, które ułatwią dostanie się do tylnej, obracanej o sto osiemdziesiąt stopni kanapy. Mamy tu też częściowo przeszklony dach, nakładki na zderzaki i koła zaprojektowane z myślą o poruszaniu się po śniegu oraz narty dla dwojga w ramach wyposażenia dodatkowego. Twórcy konceptu przewidzieli autonomiczny tryb jazdy, w którym kierownica prawie całkowicie zniknie z widoku. Rozmiary i parametry techniczne projektu pozostają tajemnicą Nissana.

Zdjęcie Nissan Hyper Adventure

Cyfrowa prezentacja konceptu Hyper Adventure będzie miała miejsce podczas tegorocznego salonu Japan Mobility Show, który będzie otwarty dla zwiedzających w dniach od dwudziestego ósmego października do piątego listopada. W tym samym miejscu Nissan pokaże również kilka innych konceptów (część zbudowanych w rzeczywistości, część przygotowanych tylko w formie wirtualnej). Dwie kolejne wizje to miejskie, trzydrzwiowe auto Hyper Urban oraz duży, luksusowy minivan Hyper Tourer. W ciągu najbliższy dni Nissan ma ujawnić kilka kolejnych konceptów, które przygotowano specjalnie na Japan Mobility Show.

Skomentuj na forumUdostępnij