Aktualności

Gemballa Mirage GT Carbon Edition

Niemiecka Gemballa znana z nietuzinkowych modyfikacji pojazdów Porsche rozszerza ofertę o kolejną edycję specjalną swojego sztandarowego produktu, supercoupe Carrera GT przeobrażanego w Mirage GT. Najnowsza konwersja nosi tytuł Carbon Edition.

Tuner specjalizuje się w Carrerze GT już trzeci rok, a kilkanaście wypuszczonych do tej pory egzemplarzy Mirage GT może pochwalić się nie tylko unikatowym wyglądem, ale również mocą w zależności od wariantu sięgającą 650 lub 750 KM (istnienie pierwszego, 1000-konnego egzemplarza z serii, wobec którego brak oficjalnego stanowiska pozostaje nadal przedmiotem sporów).

Gemballa Mirage GT Carbon Edition

Nadzowie Carbon Edition zaopatrzone w efektowny body kit z rzucającym się w oczy ospoilerowaniem potraktowano białym i czarnym lakierem, a dla wzmocnienia wrażeń wzrokowych czerwienią pokryto zaciski hamulców oraz wewnętrzne pierścienie przednich reflektorów.

Gemballa Mirage GT Carbon Edition

Modyfikacja przewiduje podniesienie mocy silnika z seryjnych 612 do 670 KM (większość egzemplarzy Mirage GT legitymuje się mocą 650 KM) i momentu obrotowego z 590 do 630 Nm. Zmiany te pociągają spadek przyspieszenia do 100 i 200 km/h o 0,2 sekundy (odpowiednio 3,7 i 9,7 sekundy) oraz prędkość maksymalną przekraczającą 335 km/h.

Skomentuj na forumUdostępnij