Aktualności
06.06.2008

Pagani Zonda Cinque Szczegóły ujawnione

Przed kilkoma dniani informowaliśmy, że włoskie Pagani planuje wypuszczenie pięciu cywilnych odpowiedników wyścigowego supercoupe Zonda R (którego na dobrą sprawę jeszcze nie ma). Dziś możemy się podzielić najważniejszymi szczegółami na temat tego projektu.

Pagani Zonda Cinque

Odmiana o oznaczeniu Cinque napędzana będzie silnikiem AMG o mocy 687 KM (678 hp) i momencie 780 Nm. Prędkość maksymalna przekracza 350 km/h, rozpędzenie się do setki to kwestia 3,4 sekund a osiągnięcie 200 km/h pochłania tylko 9,6 sekundy. Równie imponująco wypada hamowanie (tarcze karbonowo-ceramiczne): 100-0 km/h w 2,1 sekundy i 200-0 km/h w 4,3 sekundy.

Pagani Zonda Cinque

Zonda Cinque po raz pierwszy w historii Pagani wyposażona zostanie w sekwencyjną przekładnię sterowaną tradycyjnym drążkiem jak i łopatkami przy kierownicy. Także po raz pierwszy w historii firmy na budowę nadwozia użyte zostaną włókna karbonowo-tytanowe, które wykorzystywane będą także w przyszłych modelach.

Pagani Zonda Cinque

Wszystkie pięć sztuk oczywiście zostało już sprzedane. Cena pozostaje ciągle nieznana, ale zapewne nie schodziła poniżej 800 tysięcy euro.

Skomentuj na forumUdostępnij