Aktualności

Bugatti Veyron Targa Nadchodzi najszybsze kabrio świata

Od grudnia ubiegłego roku z raz mniejszą, raz większą siłą i wiarygodnością pojawiały się plotki na temat otwartej wersji Bugatti Veyrona, do niedawna jeszcze najszybszego, seryjnie produkowanego samochodu świata. Równolegle także dochodziły słuchy o jeszcze szybszym, właściwie wyścigowym modelu, który miałby ma Veyronie bazować. O ile jednak ten drugi projekt ponoć całkowicie zarzucono zanim jeszcze przecieki o nim dotarły do zwykłych zjadaczy chleba o tyle o otwartym Veyronie można już mówić... otwarcie.

Jak donoszą źródła bezpośrednio z Volkswagena pozbawiony dachu Veyron miałby wejść na rynek w przyszłym roku. Ze względów bezpieczeństwa producent przewiduje jedynie dach typu targa, czyli zdejmowaną, środkową część. Niestety na jej przechowanie nie będzie miejsca w bagażniku, co zdecydowanie zawęzi zakres użyteczności auta.

W kwestiach technicznych prawdopodobnie nie będzie większych zmian. Znacznemu ograniczeniu ma jedynie ulec prędkość maksymalna - być może nawet do 340 km/h, co i tak będzie stawiało Veyrona wśród najszybszych kabrio świata, tuż przed Mercedesem SLR.

Nie wiadomo jeszcze jak bardzo Veyron Targa (nazwa wyłącznie poglądowa) będzie limitowany. Wiadomo jedynie, że produkcja 300 sztuk coupe jest na przedostatniej prostej. Zakład w pobliżu Molsheim opuściło już 135 egzemplarzy, a liczba zamówień sięga aż 220. W tym roku Bugatti zamierza wydać na świat aż 90 Veyronów (pierwotne plany zakładały produkcję tylko 60 aut rocznie, ale wraz z rosnącym popytem wydolność fabryki sukcesywnie zwiększano.

Skomentuj na forumUdostępnij