Aktualności
02.04.2009

McLaren F1 Następca poczęty

McLaren, który od kilku już lat pracuje nad pojazdem klasy Ferrari F430 i Lamborghini Gallardo potwierdza oficjalnie, iż plan powrotu koncernu na rynek jest znacznie większy. Jego wielkim finałem będzie pełnoprawny następca modelu F1!

F1 pojawił się na początku lat dziewięćdziesiątych, a zasilało go 627-konne V12, dzięki któremu aż do 2005 roku pozostawał najszybszym samochodem świata produkowanym seryjnie (prototypowy egzemplarz rozpędził się do 391 km/h).

McLaren F1

Następca F1 skrywający się pod kryptonimem P12 jest dopiero w fazie powstawania, którą rozpoczęły pierwsze szkice nadwozia. Za design pojazdu będzie odpowiadał Frank Stephenson, który popełnił między innymi Maserati MC12, Alfę Romeo MiTo oraz Ferrari F430. Nieoficjalnie mówi się, iż nowy pojazd miałby być zasilany silnikiem ze stajni Mercedesa, z którym McLaren z sukcesami współpracuje w Formule 1. Pewnie jest, że model nie przyniesie wstydu przodkowi - producent mierzy najwyżej i supercoupe ma być bezpośrednią konkurencją, przynajmniej jeśli chodzi o osiągi, Bugatti Veyrona i Koenigsegga CCX.

McLaren F1

McLaren pracuje również nad trzecim modelem, P8, który jest ponoć na nieco bardziej zaawansowanym etapie niż P12. Auto miałoby konkurować z Audi R8 oraz Porsche 911. Będzie się działo!

Skomentuj na forumUdostępnij