Aktualności
24.04.2009

WorldFirst ecoF3 Znalezione w kapuście

Ekologiczne piętno zdążyło już odcisnąć się na niemal każdym samochodzie, a miłośnicy ryku silnika i niczym nie skrępowanego drażnienia przyrody z coraz większym lękiem zapatrują się na przyszłość. To, co właśnie wyskoczyło ze szklanej kuli może jeszcze bardziej przerazić. Oto... bolid z warzyw!

To nie żart - taki właśnie pojazd na bazie bolidu Formuły 3 skonstruowała grupa inżynierów WorldFirst z brytyjskiego Uniwersytetu Warwick. Zaawansowane technologie użyte przy budowie samochodu pozwoliły na skonstruowanie nadwozia częściowo z ziemniaków (oczywiście nie dosłownie), kierownicy z marchewki, siedziska kierowcy z soi, a szereg innych elementów wykonano z włókien warzyw wymieszanych z żywicą!

WorldFirst ecoF3

Silnik ecoF3 karmi się z kolei olejem uzyskanym z produkcji czekolady oraz różnych roślin, z których uzyskano również smary wspomagające pracę elementów mechanicznych auta. Twórcy nie zdradzają szczegółów technicznych swojego dzieła podając jedynie, że ecoF3 jest w stanie rozpędzić się do prawie 235 km/h.

WorldFirst ecoF3

Z bliżej nie określonych względów pojazd WorldFirst nie spełnia niestety regulaminu FIA i nie może się ścigać na torze z innymi samochodami jego klasy.

Skomentuj na forumUdostępnij