Aktualności
28.04.2009

Bugatti Veyron Centenaire Edition Czterech wspaniałych

Tegoroczne obchody 100-lecia istnienia marki Bugatti zatrzymają się przed główną celebracją w Molsheim na trzech przystankach. Dwa z nich mamy już za sobą. Pierwszym był salon samochodowy w Genewie, a drugim konkurs elegancji w Villa d'Este, który odbył się w miniony weekend.

We Włoszech zaprezentowano cztery edycje specjalne Veyrona, które dołączyły do pokazanego w Genewie Veyrona Bleu Centenaire. Auta składają hołd najbardziej udanemu modelowi koncernu i jednocześnie najbardziej utytułowanemu samochodowi wyścigowemu w historii sportów motorowych - Type 35, po którym dziedziczą wzór felg. Od 1924 roku aż do początku lat trzydziestych auto zwyciężyło w blisko 2000 imprez!

Bugatti Veyron Centenaire Edition + Bugatti Type 35

Barwy rocznicowych Veyronów to ukłon w stronę czterech utytułowanych kierowców Bugatti i ich wyścigowych kolorów narodowych: Jean-Pierre Wimille z Francji (błękit), Achille Varzi z Włoszech (czerwień), Malcolm Campbell z Anglii (ciemna zieleń) oraz Hermann zu Leiningen z Niemiec (biel). Nie zmienione od strony technicznej auta wyprodukowano tylko w jednym egzemplarzu każde.

Bugatti Veyron Centenaire Edition + Bugatti Type 35

Na tym edycji Centenaire ("stulecie") zapewne nie koniec. Bugatti planuje pojawić się jeszcze w sierpniu na konkursie elegancji w Pebble Beach, a oficjalne obchody 100 lat istnienia firmy będą miały miejsce 12 września w jej siedzibie w Molsheim.

Skomentuj na forumUdostępnij