Aktualności
29.04.2009

Jaguar E-Type Frua Zakazany owoc

Internetowy serwis aukcyjny eBay po raz kolejny dostarcza powodów do walki między kolekcjonerami białych kruków na czterech kołach. Przed kilkoma dniami w jego ofercie znalazł się jedyny w swoim rodzaju Jaguar E-Type zrestylizowany przez włoskie studio Frua.

Pojazd powstał w połowie lat sześćdziesiątych na specjalne zamówienie Johna Coombsa prowadzącego jeden z największych punktów sprzedaży samochodów Jaguara. Coombs chciał mieć w swojej ofercie unikatowego E-Type'a, którego nie dałoby się tak łatwo podrobić, jak jego własnych prób modyfikacji nadwozia auta. W tym celu skontaktował się z Pietro Fruą, który w tym czasie znany był między innymi z prac dla firm Maserati, BMW, Glac czy AC.

Jaguar E-Type Frua

Frua skrócił całe auto o 30 centymetrów (20 z przodu oraz 10 z tyłu), zamontował nowe zderzaki, nowy grill, wyciął w masce skrywającej 265-konny, rzędowy silnik o pojemności 4,2 litrów otwór, zmienił klosze przednich lamp, delikatnie przemodelował nadkola i przemalował pojazd z czerwonego na srebrny. Auto zadebiutowało w 1966 roku na salonie samochodowym w Genewie.

Jaguar E-Type Frua

Tak przygotowany E-Type nie spotkał się niestety z entuzjastycznym przyjęciem i zakończyło się tylko na jednym egzemplarzu. Internetowa licytacja oryginalnego, kompletnie odnowionego samochodu zakończy się dziś przed północą czasu polskiego. Aktualnie jego cena sięga 41,1 tysięcy dolarów.

Skomentuj na forumUdostępnij