Aktualności
02.05.2009

Avus RS6 Avant Biturbo Niekończąca się opowieść

Liczba tunerów żywo interesujących się Audi RS6 w wersji kombi już dawno przekroczyła wszelkie normy mieszczące się w granicach zdrowego rozsądku. Mimo to populacja podkręconych Avantów stale się powiększa. Ostatni jej przedstawiciel to kontrowersyjne dzieło Avus Performance.

Pojazd korzystający ze zdobyczy szwajcarskiego Sporteca zyskał rozgłos dzięki nieporozumieniu podczas tłumaczenia z niemieckiego na angielski, z którego wynikało, iż auto ochrzczono mianem "White Power" ("biała supremacja"), którym to często określają się... neonaziści. Sprawa zakończyła się szybko na przeprosinach i zmianie nazwy samochodu na pospolite RS6 Biturbo.

Avus RS6 Avant Biturbo

Silnik kombi dzięki przeprogramowanemu ECU, nowemu wydechowi, turbinom i katalizatorom rozwija moc 700 KM i moment obrotowy 800 Nm. Auto z obniżonym zawieszeniem porusza się na przerośniętych, 22-calowych felgach, do setki rozpędza się w 3,9 sekundy (200 km/h w 12,1 sekund), a jego prędkość maksymalna tylko dzięki elektronicznemu ograniczeniu nie przekracza 340 km/h.

Skomentuj na forumUdostępnij