Aktualności
10.05.2009

Lamborghini Toro Najbardziej odjechany traktor świata

Zanim Ferruccio Lamborghini wytknął Enzo Ferrari'emu niedociągnięcia w jego samochodach, w skutek czego rozpoczął budowę własnych aut od 1948 roku produkował traktory. Firmy składające oba rodzaje maszyn łączy dziś właściwie tylko postać założyciela. A co gdyby było inaczej?

Na to pytanie odpowiada Jason Battersby pochodzący z Kanady, projektując "najbardziej odjechany traktor świata" - Lamborghini Toro ("toro" to po włosku "byk"). Wirtualny projekt czerpie pełnymi garściami ze współczesnych samochodów Lambo i nie trudno odnaleźć z nim nawiązania do Gallardo czy Murcielago.

Lamborghini Toro

Po wizycie u Enzo rozsierdzonego uwagą o jego autach Lamborghini przyjrzał się bliżej swojemu Ferrari 250, odkrywając, iż skrzynię biegów wyprodukowała ta sama firma, z którą współpracował przy okazji swoich traktorów.

Lamborghini Toro

Włoch zatrudnił kilku inżynierów, między innymi byłych pracowników Ferrari, i już w 1963 roku gotowy był pierwszy prototyp jego samochodu, a wkrótce potem ruszyła produkcja coupe 350 GTV. Dziś produkujące auta Lamborghini prosperuje w najlepsze pod skrzydłami Volkswagena, a traktory Lamborghini produkowane są... między innymi w Lublinie.

Skomentuj na forumUdostępnij