Aktualności
19.05.2009

Unique F430 Caravela Czacha dymi

Zwykłe zwiększanie mocy, poprawianie pracy zawieszenia i układu hamulcowego oraz aerodynamiki nadwozia to od jakiegoś już czasu dla tunerów zdecydowanie za mało. Firmy dają teraz upust swoim artystycznym zapędom, a najnowszym tego przykładem jest propozycja Unique Sportcars.

Niemiecki tuner połączył siły z zakładem Novitec Rosso specjalizującym się w pojazdach Ferrari oraz niejakim Knudem Tirochem, mistrzem aerografu. W wyniku współpracy powstało F430 Caravela (z hiszpańskiego oznacza to ponoć "czaszka") wytatuowane na zewnątrz i w środku symbolami czaszek przeniesionymi wprost z opowieści o morskich piratach (karawela to z kolei niewielki statek z okresu XV wieku uzbrojony między innymi w kilka ciężkich dział, w sam raz do niecnych celów).

Unique F430 Caravela

Ekspercji z firmy Novitec odpowiedzialni są tutaj między innymi za podwójne doładowanie V8 i oszałamiającą moc 707 KM oraz moment obrotowy sięgający 712 Nm. Caravela obala dzięki nim 100 km/h po 3,5 sekundach, kolejną setkę przekracza po 10,5 sekundach, a wskazówka dochodzi do 300 km/h już po 29,9 sekundach. Prędkość maksymalna sięga 348 km/h.

Unique F430 Caravela

F430 wyróżnia się ponadto opracowanymi w Unique Sportcars diodami LED zintegrowanymi z przednim zderzakiem i spoilerem oraz unikatową pokrywą silnika. W zestawie znajdziemy również nowe, 20-calowe felgi oraz zmodyfikowane zawieszenie obniżające się automatycznie po przekroczeniu 80 km/h o 35 milimetrów.

Unique F430 Caravela

Prace nad projektem trwały jedenaście miesięcy i właśnie do tylu egzemplarzy twórcy zamierzają ograniczyć produkcję swojego dzieła. Cena jedynie do informacji zainteresowanych zakupem.

Skomentuj na forumUdostępnij