Aktualności
30.05.2009

Devon GTX Przyszłość Vipera?

Wśród największych ofiar kryzysu gospodarczego za wielką wodą obok General Motors, które musiało ukatrupić między innymi markę Pontiac znalazł się również Chrysler. Koncern zamierza zakończyć produkcję supersportowego Vipera, który może jednak przejść w nowe ręce.

"Żmiję" wyceniono na okrągłe 10 milionów dolarów. Jak wynika z obecnych akt sądowych modele zainteresowana jest... tylko jedna firma, mało znane Devon Motor Works oferujące 5,5 miliona dolarów.

Devon GTX

Devon Motor Works pracuje aktualnie nad własnym supercoupe o oznaczeniu GTX, którę będzie bazować na Viperze właśnie. Pojazd miałby zadebiutować już latem tego roku na konkursie elegancji w Pebble Beach, a już jesienią pojawić się na Nordshleife w celu poprawienia rekordu okrążenia ustanowionego przez Vipera ACR.

Devon GTX

Chrysler bada aktualnie, czy oferta DMW jest wystarczająco poważna i czy tak mała firma może dobić targu. Jeśli nie dojdzie do sprzedaży i nie znajdzie się już nikt chętny fabryka Connor Avenue Assembly, w której Viper wytwarzany jest od 1995 roku zostawanie zamknięta już w grudniu.

EDIT: Wśród ogłoszonych dziś oferentów zainteresowanych wykupieniem zorganizowanej części przedsiębiorstwa produkującej Vipera znalazła się między innymi polska grupa kapitałowa AutoGroup SA. Firma z dominującym kapitałem polskim powołana w celu tworzenia unikatowych i luksusowych produktów motoryzacyjnych w ciągu ostatnich miesięcy przejęła już między innymi brytyjskie Stealth Cars produkujące wyścigowy model Stealth B6. Niedawno 37,5% akcji AutoGroup SA nabyło Veno SA, w którego skład wchodzi Veno Automotive przygotowujące w Warszawie od kilkunastu miesięcy supersportowe coupe.

Skomentuj na forumUdostępnij