Aktualności
07.06.2009

Keskin Hotrod Co z niego wyrośnie?

Rosnące zainteresowanie indywidualnymi nadwoziami i możliwości komputerów otwierają coraz więcej dróg niezależnym stylistom, a na przeniesienie do rzeczywistości liczą całe dziesiątki wirtualnych konceptów. Jednym z najnowszych jest coupe o kryptonimie Hotrod.

Pojazd zaprojektował niejaki Ali Murat Keskin, a oryginalny projekt powstał jeszcze jesienią 2004 roku, prace przeprowadzane w kilku fazach (3ds Max, finalRender, Photoshop, Rhino) pochłonęły 270 godzin. Teraz pojazd został z jeszcze większą dbałością zrenderowany na nowo i nieznacznie zrestylizowany na detalach (boczne szyby).

Keskin Hotrod

Auto było inspirowane modelem Riviera Boattail marki Buick, który wytwarzano na początku lat siedemdziesiątych. Koncept przemycił z pierwowzoru szpetną paszczę, zamaszysty tył i rozmiary. Hotrot ma mierzyć 492 cm długości (rozstaw osi 2,9 metra), 187,5 cm szerokości i tylko 124 cm wysokości. Do tego obowiązkowo 20-calowe felgi.

Keskin Hotrod

Keskin poszukuje obecnie firmy, która byłaby zainteresowana budową samochodu w rzeczywistości. Bazą do osadzenia nowego nadwozia i wnętrza miałby być na przykład Mercedes CL w generacji z lat 2000-2002. Czy ktoś się skusi?

Skomentuj na forumUdostępnij