Aktualności

Bentley Arnage Umarł któl, niech żyje król

Największy, najdroższy i jeden z najmocniejszym modeli brytyjskiego Bentley'a, jakie kiedykolwiek produkowano już wkrótce narodzi się na nowo. Następca reprezentacyjnego Argane, który właściwie dokonał już swojego żywota, zostanie po raz pierwszy pokazany już latem.

Brytyjczycy nie zdradzają jeszcze konkretnego miejsca i terminu prezentacji nowego samochodu, ale jedynym rozsądnym wyborem w naznaczonych ramach czasowych wydaje się kalifornijski konkurs elegancji w Pebble Beach, na który dodatkowo pojawią się wyścigowe modele marki z lat '20 ubiegłego stulecia. Pojazd na chwilę obecną promowany jest jedynie zaciemnionym zdjęciem ukazującym fragment potężnego, wyprofilowanego przodu, który zwieńcza dumna, uskrzydlona litera B:

Grand Bentley - Project Kimberly

Szczegóły techniczne, jak i ostateczna nazwa nowego auta ukrywającego się pod kryptonimem "Project Kimberly" pozostają tajemnicą. Wiadomo jedynie, iż do historii przejdzie udoskonalane od 50 lat (!) 6,75 litrowe V8, które ma zostać zastąpione nowym V8 połączonym z 8-stopnionym automatem, a samochód zostanie oparty na silnie zmodyfikowanym, modułowym podwoziu Audi, dzięki czemu miałby ważyć aż o 150 kilogramów mniej, niż Arnage. Nie wykluczone, iż w przyszłości pod maską auta pojawi się wysokoprężne V12 od Audi oraz... potężne W16 z Bugatti Veyrona!

Nowy pojazd będzie plasowany jeszcze wyżej niż Arnage, a jego bezpośrednim konkurentem będzie Rolls-Royce Phantom (równolegle RR wypuści Ghosta, który będzie stawiał czoła limuzynie Continental Flying Spur).

Skomentuj na forumUdostępnij