Aktualności
17.06.2009

Audi A5 Sportback Zadziera kuper

Już we wrześniu rodzina Audi A5, w której na chwilę obecną prym wiedzie coupe, a za nim roadster, powiększy się o kolejną wersję nadwoziową - 4-drzwiowe chcę-być-coupe A5 Sportback. Pojazd przeniesie na publiczne drogi idee styczniowego konceptu o tej samej nazwie.

Niemcy, przynajmniej jeśli chodzi o ostateczny wygląd samochodu, pozostają w swoich zapowiedziach bardzo oszczędni. Pierwsza, opublikowana oficjalnie fotografia przedstawia jedynie, to, co najważniejsze - fragment tyłu.

Audi A5 Sportback

Na szczęście na tym nie koniec. Wiadomo już, iż w bagażniku A5 Sportback (poniżej zdjęcie konceptu) pomieści tobołki o zajmujące do 480 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń 980. Na początku w ofercie znajdzie się pięć jednostek napędowych: dwie benzynowe (2,0 TFSI o mocy 211 KM i 3,2-litrowe V6 produkujące 265 KM) i trzy wysokoprężne (od 2,0 TDI po 3-litrowe V6, moce 170-240 KM).

Audi Sportback Concept

Producent milczy póki co na temat odmiany S5, której oczywiście nie może zabraknąć. Ceny nowego modelu będą zaczynać od 36 tysięcy euro za 2,0 TDI, dzisiejszą równowartość 165 tysięcy złotych. Oficjalna premiera Sportbacka będzie miała miejsce na jesiennym salonie we Frankfurcie.

Skomentuj na forumUdostępnij