Aktualności
20.06.2009

AmoritzGT LSPS Samba de Sao Paulo

Brazylia, słynąca przede wszystkim z plaż, samby i pasji do piłki nożnej, szykuje się małymi krokami do wypuszczenia sportowego auta własnej produkcji. Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo, ale wiadomo już jak mniej więcej miałoby auto to wyglądać...

Projekt niejakiego Fernando Mority, 28-letniego studenta i byłego stylisty Volkswagena, zaprezentowano jeszcze w 2007 roku podczas Xtreme Motorsports. Samochód noszący egzotyczne oznaczenie AmoritzGT LSPS przechodzi na chwilę obecną wczesne stadium prototypu.

AmoritzGT LSPS

W zamyśle twórców LSPS ma być samochodem, na którego będzie stać nie tylko najbogatszych. Auto mierzące 4,25 metrów długości (rozstaw osi 2,5 m) i 1,9 metra szerokości miałoby być napędzane 5,3-litrowym V8 spalającym etanol bądź naturalny gaz. Silnik znajdowałby się z przodu, a w kabinie pasażerskiej znalazłoby się miejsce dla 3 osób z kierowcą po środku.

AmoritzGT LSPS

AmoritzGT LSPS przebrnął już pomyślnie przez stan embrionalny pod postacią klejonej makiety w skali 1:1. W przyszłości, w Sao Paulo, gdzie budowane jest auto, miałby powstać także nowy kabriolet i limuzyna.

Skomentuj na forumUdostępnij