Aktualności
20.06.2009

Hamann Typhoon Kaprys pogody

Tunerzy upodobali sobie w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju katastrofalne w skutkach zjawiska przyrody. Zjawisko to stale przybiera na sile i po mału katastrof zaczyna brakować, czego widać już pierwsze skutki: G-Power miało niedawno swój tajfun, teraz ma go również Hamann.

Typhoon od Hamanna to dość daleko idąca modyfikacja niezmordowanego Mercedesa-Benza klasy G, kanciastej wielkiej jak trzydrzwiowa szafa terenówki, która utrzymuje się na rynku w niemal nie zmienionej formie (!) od dokładnie 30 lat.

Hamann Typhoon

Pojazd bazuje oczywiście na najmocniejszym G 55 AMG, z którego wyciśnięto 600 KM i 782 Nm. Terenówka rozpędza się teraz do setki w zaledwie 5,1 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 262 km/h! Ze zmianami tymi idą zmodyfikowane intercoolery, skrzynia biegów, zawieszenie i układ hamulcowy.

Hamann Typhoon

Ekipa Hamanna nie byłaby sobą, gdyby na nowo nie zdefiniowała prezencji auta. Mamy tu więc niewybredny dobór nowych paneli nadwozia, elementów z karbonu i aluminium, diod LED, połyskujących paneli wnętrza oraz 24-calowych (!) felg. I szafa gra. To znaczy jedzie, i to bardzo szybko!

Skomentuj na forumUdostępnij