Aktualności
28.06.2009

Plymouth Road Runner Uciekający horyzont

Jeśli jeszcze nie pokochaliście któregoś z amerykańskich pony/muscle carów nowej ery, to znaczy, że albo jesteście za starzy na nowe zabawki, albo żaden z nich nie jest tym "jedynym". Road Runner? Na ekranie komputera wszystko jest możliwe!

Wirtualna wizja współczesnego Road Runnera to dzieło ręki niejakiego Michaela Leonharda, pochodzącego z Austrii. Designer czerpał inspiracje z oryginalnego modelu w wydaniu na rok 1971 i 1972.

Plymouth Road Runner

Muskularne coupe miałoby według autora spoczywać na 20-calowych kołach z przodu u i aż 22-calowych z tyłu, a do jego napędu służyłby 5,7-litrowy lub 7-litrowy silnik połączony z automatem lub manualem o 6 przełożeniach.

Plymouth Road Runner

W samochodzie nie zabrakłoby typowych nozdrzy na masce, dwóch końcówek wydechu i szerokiego słupka C, a wśród nowości na miarę XXI wieku pojawiłoby się podświetlane logo oraz dyfuzor. Niestety w rzeczywistości Road Runner nie ma najmniejszych szans na powrót na rynek.

Plymouth Road Runner

Oryginalny Road Runner był produkowany przez koncern Chryslera pod marką Plymouth w latach 1968-1980. W 1970 roku na jego bazie powstał przedłużony Superbird, słynny "Pędziwiatr", z charakterystycznym, wysoko zawieszonym skrzydłem i przodem w kształcie klina.

Skomentuj na forumUdostępnij