Aktualności
07.08.2009

Devon GTX Droga ku sławie

Wszystko wskazuje na to, iż zmiana taktyki Chryslera i decyzja o zatrzymaniu Vipera u siebie nie zachwiała ani na chwilę planów Devon Motorsworks. Firma poinformowała właśnie, iż ich GTX, bazujący właśnie na Viperze, przypieczętował pierwszy krok na drodze prowadzącej do zdobycia "Zielonego Piekła".

Krok ten to kalifornijski tor Laguna Seca, na którym, jak wynika z oświadczenia firmy, supercoupe GTX ustanowiło rekordowy czas okrążenia w kategorii samochodów produkowanych seryjnie. Podczas prywatnej, zamkniętej dla osób postronnych sesji testowej kalifornijska maszyna wykręciła czas 1 minuty i 35,075 sekund. Dla porównania: nieoficjalnie Nissan GT-R osiągnął czas 1:39,62, a Porsche 911 Turbo czas 1:39,89.

Devon GTX

Szczegóły techniczne modelu, w tym parametry silnika, pozostają nadal tajemnicą. W tych okolicznościach warto przypomnieć, iż aktualnie produkowana generacja Vipera napędzana jest sinikiem V10 rozwijającym 610 KM i 780 Nm - w GTX nie ma prawa być mniej.

Devon GTX

Devon GTX zostanie pokazany po raz pierwszy szerokiej publiczności już 15 sierpnia podczas konkursu elegancji w Pebble Beach. Po premierze firma skupi się na wprowadzeniu auta do produkcji, która ma ruszyć w pierwszym kwartale 2010 roku. Dokładny termin, w którym GTX miałby zaatakować pętlę Nordschleife nie jest jeszcze znany, prawdopodobnie będzie to jesień tego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij